امام جمعه روداب گفت: اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی در گرو حمایت از تولید ملی است.

به گزارش بصیر سبزوار ،حجت اسلام کیانی در جمع مردم روداب و با بیان اینکه امروز کشور برای برون رفت از مشکلات اقتصادی به و جودآمده نیازمند اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است اظهار داشت: یکی از راههای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی حمایت از توان داخلی تولید است.

 

وی به حضور برخی از هیئت های اقتصادی از کشورهای اروپایی در کشور بعد از جمع بندی مذاکرات اشاره کرد و افزود: مسئولان در خصوص حضوراین هیئت ها باید بسیار با درایت عمل کنند تا ایران به بازارهای مصرف کالاهی وارداتی این کشورها تبدیل نشود.

 

کیانی با بیان اینکه این کشورها نیاز مبرمی به بازار بکر و دست نخورده ایران دارند تصریح کرد: مسئولان باید به سمت سرمایه گذاری شرکت های خارجی در ایران حرکت کنند و نه تنها حضور این هیئت ها به شناسایی بازار ها برای فروش محصول منجر نشود.

 

امام جمعه روداب با انتقاد از واردات بی رویه کالاهای غیر ضرور و لوکس به کشور خاطر نشان کرد: آمارهای اعلام شده از سوی مراجع مختلف باعث تاسف است و این واردات نقطه مقابل پیشرفت توان و تولید داخل است.

 

وی با اشاره به فرهنگ غنی اسلامی ایران در برخورد با مصرف گرایی تاکید کرد: زندگی مصرف گرایانه خارج اصول ایلامی است و باید به سمتی حرکت کنیم که جامعه از مصرف بی رویه و غیر ضرور که تیشه به ریشه اقتصاد کشور می زند دوری کنند.

انتهای پیام/