شهردار سبزوار گفت: نخستین برنامه اقدام جامع ساماندهی سکونتگاههای غیر رسمی کشور در سبزوار اجرا خواهد شد.

 

محمد علی طالبی در گفتگو با بصیر سبزوار با بیان اینکه این برنامه اقدام جامع برای اولین بار در سبزوار اجرا خواهد شد اظهار داشت: ۱۰۹برنامه و ۳۰۰پروژه کالبدی فنی و شهرسازی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، اشتغال در دو محله هدف عیدگاه و نیروگاه به اجرا در خواهد آمد.

 

وی با اشاره به جلسه بررسی نتایج در سطح ملی بیان کرد: نخستین با ر است که که مباحث مربوط به بافت تاریخی و سکونتگاههای غیررسمی در کشور دارای مصوباتی برای اجرا شده اند.
شهردار سبزوار با ااشره به ملاقات با وزیر ورزش تصریح کرد:طی تفاهم نامه ای با این وزارت خانه مقرر گرید که طرح های مربوط به حوزه جوانان را به صورت پایلوت در مباحث سبک زندگی در عصر رسانه، کسب و کار مجازی جوانان و طرح ملی کارآفرینی جوانان توسط وزارت ورزش و جوانان را در سبزوار عملیاتی شود.

 

وی همچنین به انسجام عملی بین شهرداری،شورای شهر و فرمانداری شهرستان در انجام طرح ملی بازآفرینی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه این همدلی سبب شده است تا هماهنگ ترین ستاد کشوری در سبزوار به وجودآید و در آینده ای نزدیک شاهد نمایان شدن اثرات عملی آن در شهر خواهیم بود.

 

طالبی در مورد فراهم شدن امکان سنجش عدالت اجتماعی در سبزوار خاطر نشان کرد: هماهنگی های با سازمان مدیریت برنامه انجام شده است و سبزوار دومین شهر کشور بعد از تهران در این زمینه خواهد بود.

 

انتهای پیام/