امام جمعه سبزوار گفت: حتی یک لحظه با آمریکا و هم پیمانانش کنار نخواهیم آمد.

به گزارش بصیرسبزوار،حجت الاسلام غلامحسین ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه سبزوار با اشاره به اینکه دشمنی آمریکا با ایران تمامی نخواهد داشت اظهار داشت: ملت ایران تا آخر عمر با استکبار و مصداق اصلی آن آمریکا مبارزه خواهیم کردو یک لحظه با آمریکا کنر نخواهیم آمد.

 

وی با بیان اینکه تمام تجهیزات دفاعی ما برای مقابله با آمریکا و هم پیمانانش همیشه آماده است تصریح کرد: ایران لحظه ای که دست آمریکا و ایادی آن را از منطقه و جهان کوتا نکند دست از مبارزه نخواهد کشید.

 

خطیب جمعه سبزواربا اشاره به اینکه پایبندی به اصول نه غربی و نه شرقی از ارکان نظام جمهوری اسلامی است خاطر نشان کرد: تا زمانی که آمریکا و هم پیمانانش در جهان ظلم کنند ایران خار چشم آنها خواهد بود.

 

ابراهیمی با بیان اینکه اسلام دارای اصولی است که برآنها استوار گشته است بیان داشت: ولایت پذیری از مهم ترین اصولی است که در جامعه اسلامی رعایت آن بر همگان واجب است.

 

وی به شهادت امام جعفر صادق در هفته آتی اشاره کرد و بیان داشت: این امام با تربیت بیش از ۴هزار شاگرد که برخی به درجه اجتهاد نیز رسیدند خدمت بزرگی به اسلام کرد و از این جهت است که مارا شیعه جعفری می نامند.

 

ابراهیمی امر به معروف و نهی از منکر را فریضه ای دانست ه برهمگان واجب است و با داشتن شرایط بر افراد لازم اجرا نیز خواهد شد.

 

امام جمعه سبزوار با بیان اینکه اولین امر به معروف خود خداوند بوده اند بیان داشت: اگر این مسئله را در جامعه احیا کنیم بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.

 

ابراهیمی همچنین با انتقاد از وضعیت حجاب برخی از افراد در جامعه بیان داشت: حجاب مسئله ای اجتماعی است که عدم رعایت آن ضرباتی را به امنیت روانی جامعه خواهد زد.

 

انتهای پیام/