با حضور مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی سلیمانی به عنوان رئیس اداره میراث فرهنگی سبزوار معرفی شد.

به گزارش بصیر سبزوار، ظهر امروز با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمودرضا سلیمانی به عنوان رئیس اداره میراث فرهنگی سبزوار منصوب شد.

محمدحسین زارع صفت، مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان اینکه شهرستان سبزوار دارای ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های گردشگری است، اظهار داشت: این شهرستان تاریخی ۷ هزار سال دارد و وجود برخی آثار تاریخی به جا مانده از دوران گذشته سند این ادعاست.

وی با بیان اینکه شهرستان سبزوار دارای آثار تاریخی زیادی در حوزه‌های مختلف است گفت: باید در این زمینه برنامه‌ریزی جدی صورت گیرد تا بتوانیم از ظرفیت‌های خوب تاریخی و فرهنگی این دیار بهره‌مند شویم.

زارع صفت با اشاره به اینکه آثار تاریخی به جا مانده از دوران گذشته در حقیقت هویت فرهنگی، تاریخی و ملی ماست، گفت: این آثار باید حفظ و احیا شود و در این زمینه ما نیازمند همکاری بین بخشی همه ادارات هستیم.

فرماندار سبزوار نیز در ادامه این نشست با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری در این شهرستان اظهار داشت: در شهرستان هنرمندان خوبی در حوزه صنایع‌دستی داریم که می‌توان با ایجاد بازارچه‌های سوغات و صنایع‌دستی به این بخش توجه ویژه کرد.

احمد برادران با بیان اینکه امروز اقتصاد گردشگری یکی از زیرساخت‌های توسعه پایدار در هر منطقه است، افزود: شهرستان سبزوار دارای ظرفیت‌های خوبی در این زمینه است که انتظار ما از مجموعه میراث فرهنگی توجه به این ظرفیت‌ها و تقویت آنهاست.

گفتی است در پایان این نشست از زحمات حسنعلی حبیب‌پور رئیس سابق میراث فرهنگی سبزوار تقدیر و محمودرضا سلیمانی به عنوان رئیس اداره میراث فرهنگی سبزوار معرفی شد./فارس