كاروان پياده «در مسير بندگي» عصر چهارشنبه براي زيارت بارگاه منور حضرت ثامن الحجج علي بن موسي الرضا (ع) با پاي پياده عازم مشهد مقدس شدند.

به گزارش بصیر سبزوار مسوول کاروان پیاده پایگاه بسیج شهید شجیعی سبزوار گفت: این کاروان برای بیست و دومین بار برای زیارت بارگاه منور امام رضا (ع) عازم مشهد مقدس می‌شود.

محمد شمس آبادی با بیان اینکه این کاروان با حضور ۲۵۰ نفر از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) حرکت خود را به سمت مشهد مقدس آغاز کرده، افزود: تعداد نفرات این کاروان در طول مسیر به ۳۵۰ نفر می‌رسد.

وی گفت: این کاروان اولین بار در سال ۷۳ و به مناسبت اربعین شهدای حرم عازم مشهد مقدس شده که به لطف خدا تا کنون این روند هر ساله ادامه داشته است.

محمد شمس آبادی افزود: کاروان پیاده روی در مسیر بندگی قدیمی‌ترین کاروان پیاده روی کشور می‌باشد که به طور مرتب و متوالی به پابوسی آقا علی بن موسی الرضا (ع) شرفیاب می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در مسیر راه به منظور آشنایی هر چه بیشتر جوانان با ائمه اطهار (ع) و به ویژه حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و نقش و جایگاه ایشان برنامه هایی تدارک دیده شده است.

شمس آبادی بیان مسائل اخلاقی، احکام و آموزه‌های دینی، برگزاری مراسم قرائت ادعیه و مسابقات حفظ قرآن را از دیگر برنامه‌های کاروان «در مسیر بندگی» تا رسیدن به حرم حضرت امام رضا (ع) عنوان کرد و گفت: در این برنامه‌ها از حضور علما استفاده خواهیم کرد.

مسئول کاروان در مسیر بندگی تصریح کرد: امسال در این کاروان که اکثر آنان جوانان و نوجوانان بسیجی، دانشجو و دانش آموز هستند، روزانه به طور متوسط بین ۳۰ تا ۳۵ کیلومتر پیاده روی می‌کنند.

وی با بیان اینکه این سفر معنوی به مدت یک هفته به طول می‌انجامد، اظهار کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده اعضای این کاروان ۱۹ مرداد مصادف با شب شهادت امام صادق علیه السلام جهت عرض تسلیت به محضر امام رئوف حضرت علی بن موسی در حرم حضور خواهند داشت.

سفر معنوی کاروان پیاده «در مسیر بندگی» پایگاه شهید شجیعی سبزوار از خیابان بیهق این شهر آغاز و پس از مراسم همراهی و بدرقه در گلزار شهدای معظم سبزوار عازم مشهد مقدس شدند./سلام سربدار