رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از استقرار هجدهمین پایگاه اورژانس هوایی کشور همزمان با هفته دولت در سبزوار خبر داد.

 

به گزارش بصیر سبزوار ظهر امروز علیرضا مسلم در جلسه ای که به منظور بررسی زیر ساخت های لازم جهت استقرار این پایگاه در سبزوار تشکیل شده بود با اشاره به اینکه خدمت با کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن الگوی دانشگاه است اظهار داشت: تا کنون ۱۷ پایگاه اورژانس هوایی در مراکز استان مستقر شده است و سبزوار تنها شهرستان غیر از مرکز استان خواهد بود که از این مهم برخوردا خواهد شد.

 

وی با اشاره به قرار گرفتن سبزوار در مرکز پنج راه مهم کشوری تاکید کرد: جاده سبزوار تا شاهرود سومی محور مواصلاتی حادثه خیز کشور است که به علت طول زیاد و کمبود پایگاه اورژانس نیاز مبرم به استقرار این پایگاه دارد.

 

مسلم با بیان اینکه بر اساس استاندارها نیازمند به ایجاد ۲۵ پایگاه اورژانس در راههای شهرستان می باشیم ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر تنها ۱۷ پایگاه مستقر و مشغول به فعالیت می باشند که این نیز از دیگر دلایل ایجاد پایگاه اورانس هوایی بوده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار میانگین رسیدن خودروهای امدادی و اورژانس را بر بالین مصدومان حادثه در کشور ۱۰دقیقه اعلام کرد و بیان داشت: این مدت زمان به علت فاصله زیاد پایگاهها در سبزوار ۱۲ دقیق می باشد.

 

وی با بیان اینکه ۱۷ مرکز اورژانس هوایی که تاکنون در کشور به بهه برداری رسیده اند از طریق قرارداد با هوانیوز ،هلال احمرو یا برخی از مراکز نظامی بوده که به علت اختلافات بعد از ۷ماه فعالیت در آستانه تعطیلی قرار گرفته اند و این دلیلی شد تا دانشگاه سبزوار به ایجاد قرار داد با بخش خصوصی اقدام کند.

 

مسلم در این نشست که با حضور مسئولین ادارات دست اندرکار در این امر ادامه داشت ایجاد محل استقرر کادر پروازی را در نزدیکترین محل به پرواز را از مهم ترین مشکلات مربوط به استقرار دانست و بیان کرد: امیدواریم این مشکلات با تعامل دستگاههای مربوط به سامان برسد و شاهد بهره برداری از این پایگاه همزمان با هفته دولت در سال جاری باشیم.

 

گفتنی است از جمله زیر ساخت های لازم برای استقرار این پایگاه ساخت پد فرود بالگرد، ساخت مخزن نگهداری از سوخت بالگرد ایجاد محل استقرار کادر پرواز در نزدیکترین مکان به محل پرواز و …است که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

 

انتهای پیام/