نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: 120هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور در اختیار موسسات مالی و اعتباری است که ظوابط بانکداری را به درستی اجرا نمی کنند.

رمضانعلی سبحانی فر در گفتگو با بصیر سبزوار با اشاره به پرداخت سودهای کلان توسط برخی از موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز اظهار داشت: متاسفانه این روند سبب شده تا سرمایه کشور از مسیر تولید دور شود و مشکلات اقتصادی برای کشور به وجود اید.

 

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضویهمچنین بیان کرد: دولت سعی دارد تا پولی را که به بخش دلالی رفته است را به حوزه تولید بازگرداند و در این مسیر موسساتی که حاضر به قبول ضوابط نیستند باید از صحنه خارج شوند.

 

سخنگوی کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با اشاره به مهار تورم توسط خاطر نشان کرد: خوشبختانه تورم حاکم بر جامعه مهارشده اما رکودی که اکنون بر بازار حاکم شده است مانع از رشد اقتصادی خواهد شد و دولت باید در صدد رفع این مانع بزرگ اقتصادی برآید.

 

سبحانی فر همچنین به اهمیت حوزه کشاورزی در خود کفایی و انجام سیاست اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و افزود: دولت با برنامه ریزی جدی به تقویت منابع داخلی بانکها بپردازد و تسهیلات را به سمت رونق بخش کشاورزی و صنعت سوق دهد.

 

سبحانی فر همچنین خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود آب در منطقه بخش کشاورزی باید به سمت تغییر در الگوی کشت رفته از کشت های سنتی که سبب ضربه زدن به سفره های زیر زمینی می شود اجتناب کنیم.

 

عضومجمع نمایندگان خراسان رضوی به پتانسیل موجود در بخش صنعتی شهرستان اشاره کرد و افزود: نیروی انسانی و منابع خدادادی موجود درشهر ظرفیت مناسبی را برای تبدیل شدن به قطب صنعتی کشور فراهم کرده ومسئولین نباید از ظرفیت موجود غفلت کنند وگام های زیربنایی بردارند.

 

انتهای پیام/