رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار گفت: بیکاری ریشه بروز مسائل اجتماعی در جامعه است که با برنامه ریزی مناسب می توان آن را درمان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ، عقیل مختاری در گفتگو با  بصیر سبزوار،در ارتباط با مساله بیکاری بانوان اظهار داشت: متاسفانه در حوزه اشتعال دارای مشکلاتی هستیم که این سهم در بانوان بیشتر خودنمایی میکند.

وی با بیان اینکه نباید در بحث اشتغال تمام نگاه ها به دستان دولت باشد، افزود: ایجاد بستر مناسب برای فعالیت اصناف مختلف و رفع معضلات و موانع موجود در بروکراسی های اداری از وظایف دستگاه اجرایی است.

وی با بیان اینکه اگر دولت بخواهد تمام افراد را استخدام بکند با سیاست های نظام همخوانی نخواهد داشت، ادامه داد: خود اشتغالی در دو حوزه تعاونی و بخص خصوصی بهترین راه کار موجود در رفع معضل بیکاری در جامعه خواهد بود.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار با تاکید بر اینکه باید با برنامه ریزی مناسب این دو حوزه را فعال کنیم، بیان داشت: بیکاری ریشه بروز مسائل اجتماعی در جامعه است که با برنامه ریزی مناسب می توان آن را درمان کرد.

مختاری در ادامه با اشاره به اینکه رویکرد دولت ترویج و تبلیغ کارآفرینی است، خاطر نشان کرد: برنامه ریزی شده است تا با کاهش بروکراسی اداری و سوق دادن وام های اشتغال به سمت کارآفرینی، جوانان تحصیلکرده را ترغیب به خود اشتغالی کنیم.

وی با اشاره به معضل بیکاری در حوزه بانوان عنوان کرد: ایجاد مشاغل خانگی علی الخصوص در حوزه تعاونی می تواند بهترین راهکار ممکن برای بانوان جویای کار باشد.

این مسئول ادامه داد: با انجام این کار هم زن را از کانون خانواده جدا نکرده ایم و هم او را از آسیب های احتمالی در محیطهای کاری خارج از منزل مصون نگه داشته ایم.

انتهای پیام/