يكي از شهروندان سبزواري كه جزو خانواده شاهد سبزوار است با انعكاس مشكل خود در برنامه زنده تلويزيوني حرف حساب شبكه يك سيما خواستار حل مشكل خود شد.

این شهروند سبزواری در بیان مشکل خود گفت: اینجانب حوریه ی رازقندی پس از درگذشت همسرم و تنهایی ناگزیر، منزل مسکونی در حال تخریب خود را به مساحت ۹۰ متر مربع با اجازه ی شهردار وقت آقای حسین مقصودی و با معرفی بنیاد شهید شهرستان به شهرداری و درخواست مساعدت بازسازی مختصری نمودم. حال پس از تغییرات صورت گرفته در شهرداری سبزوار، بر سر دو راهی پرداخت جریمه سی و هفت میلیونی و یا حکم تخریب صادره از سوی کمیسیون ماده ی ۱۰۰ مواجه شده ام. در حالیکه نه توان پرداخت چنین جریمه ی هنگفتی را داشته نه سرپناهی که پس از تخریب به آنجا بروم. مگر با رفتن شهردار سابق احکام امضاء شده توسط وی هم بی اثر می شوند؟ خواهشمندم در صورت امکان این مادر پیر خود را در طرح این موضوع و ان شاءالله گره گشایی یاری نمایید.

این برنامه صبح امروز با تماس تلفنی با شهردار سبزوار پیگیر این مشکل شد، که وی در این رابطه گفت: منزل وی در خیابان رازی ۱۱ نبش دانش ۶ است، این خیابان به دلیل اینکه تعریض آن مشخص نبود در کمیسیون ماده ۵ حدود ۳ سال برای صدور منتظر رای بود که خوشبختانه هفته گذشته کمیسیون تشکیل و عنوان شد که منزل عقب نشینی ندارد.

محمد علی طالبی افزود: طبق طرح قبل این خانه ۲ و نیم متر عقب نشینی و باید تخریب می شد. از آنجایی که کمیسیون ماده ۵ مصوب کرد این خانه عقب نشینی ندارد و خیابان از ۲۰ متر به ۳ متر تعریض شده برای این خانه مشکل خاصی وجود ندارد.

وی در باب جریمه این خانه نیز گفت: در تاریخ ۱۶ آذر ۹۱ کمیسیون ماده ۱۰۰ بنا بر تقاضای شهرداری در زمان شهرداری گذشته رای به جریمه حدود ۱۰ میلیون تومان می دهد و درهمان روز اعتراضی توسط مادر شهید به شهرداری ارائه می شود که کمیسیون بازنگری در همان تاریخ رای به جریمه بابت ساخت و سازی که انجام شده می دهد ضمن آنکه این مادر بعد از آن نیز مراجعه ای به شهرداری نداشته است.

طالبی تصریح کرد: در هفته گذشته همچنین در کمیسیون حقوقی و حل اختلاف شورای اسلامی شهر سبزوار نامه این مادر شهید واصل و ارجاع شد و بنده بازدیدی از آنجا داشتم. مبلغ ۱۰ میلیون تومان مربوط به جرایم کمیسیون ماده ۱۰۰ است و قابل حل است در نهایت این جریمه قطعی شده و بنده شخصا پیگیر آن از سوی شورا هستم ، انشاء ا… تهاتر می کنیم./سایت شهرداری