رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: مجوز بازبینی طرح‌های هادی ۳۰ روستا در منطقه جغتای گرفته شده است.

محمدرضا محسنی‌ثانی در حاشیه بازدید از روستاهای جغتای با اشاره به اخذ مجوز بازبینی طرح‌های هادی ۳۰ روستا در این شهرستان اظهار کرد: در همین راستا ۱۳ روستا مورد بازبینی قرار گرفته و طرح توسعه روستاهای منطقه جغتای نیز مشخص شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان جغتای و روستاهای آن به لحاظ برخورداری از خدمات در وضعیت خوبی هستند، تصریح کرد: با این وجود مردم منطقه انتظارات به حقی از دولت دارند که البته میزان خدمات در منطقه کفایت نمی‌کند.

نماینده مردم سبزوار و جغتای در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات منطقه خاطرنشان کرد: در هشت سال گذشته خدمات زیربنایی زیادی در حوزه‌های مختلف به مردم منطقه داده شده که در قیاس با برخی از مراکز استان‌ها و نقاط مختلف کشور در خور توجه است.

وی با بیان اینکه امروز در برخی از استان‌های کشور شاهد آبرسانی با تانکر هستیم، یادآور شد: متاسفانه ما در برخی از مناطق کشور شاهد هستیم که هنوز گازرسانی صورت نگرفته و مردم از نعمت داشتن ساده‌ترین خدمات زیربنایی نیز محروم هستند.

محسنی‌ثانی با بیان اینکه امروز بخش زیادی از روستاهای سطح حوزه انتخابیه از نعمت گاز برخوردارند، اعلام کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته امروز بخش زیادی از روستاهای منطقه از نعمت آب آشامیدنی، برق و خدمات زیربنایی مختلف بهره‌مند هستند که همه این مسائل در سایه همدلی و همزبانی صورت گرفته است.

وی با اشاره به روستاهای محروم از نعمت گاز در حوزه انتخابیه ادامه داد: بر اساس جدول زمانبندی و برنامه‌ریزی صورت گرفته تمام روستاهای منطقه تا پایان سال ۹۵ از نعمت گاز برخوردار می‌شوند و پروژه‌هایی که در سال ۹۳ آغاز شده تا پایان سال ۹۴ به پایان می‌رسد.

محسنی‌ثانی افزود: در این زمینه به ۱۸ روستا اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان برای گازرسانی اختصاص داده شده است.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی دغدغه مهم مجلس و دولت را توانمندسازی روستاها برای جلوگیری از کوچ آنها دانست و گفت: در این زمینه برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته و سازمان‌های مرتبط موظف به اجرای طرح‌های توانمندسازی و اشتغال در این مناطق هستند که امیدواریم در کنار خدمات، با اجرای این طرح‌ها شاهد بازگشت روستائیان باشیم./فارس