فرماندار خوشاب گفت: عدم کارایی بیمه محصولات کشاورزی و عدم ساماندهی بازار فروش سبب نارضایتی کشاورزان شده است.

به گزارش بصیر سبزوار،حسین ابراهیمی کردیانی در جمع خبرنگاران با انتقاد از عدم کارایی لازم بیمه محصولات کشاورزی و همچنین عدم ساماندهی بازار های فروش محصولات اظهار داشت: این عوامل سبب کاهش توان تولید محصولات کشاورزی و پایین آمدن سطح کیفی محصولات می شود.

وی اصلاح وتوجه به قیمت های تضمینی خرید گندم را از جمله عوامل موثر در افزایش تولید این محصول استراتژیک دانست و تصریح کرد: پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان می تواند نقش بسزایی در افزایش تولیدات و خود کفایی کشور داشته باشد.

 

فرماندار خوشاب با اشاره به تولیدات شهرستان در بخش کشاورزی بیان داشت: ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در شهرستان از جمله اولویتهای مهم حوزه کشاورزی است که علاوه بر ارتقاء سطح محصولات به اشتغالزایی و کاهش بیکاری نیز کمک خواهد کرد.

 

ابراهیمی همچنین به خشک سالی های اخیر اشاره کرد و ادامه داد: این خشک سالی ها سبب کاهش سطح آب های زیر زمینی دراکثر مناطق کشور و منطقه شده است و برای مبارزه با این پدیده عزمی همگانی در کاهش مصرف بی رویه و صرفه جویی طلب می شود.

 

وی استفاده از روش های صحیح آبیاری ، کاشت محصولات منطبق بر اقلیم و همچنین استفاده از روش های صحیح کشت را باعث افزایش راندمان آب و تولید محصول دانست و خاطر نشان کرد: مدیریت صحیح منابع آب هنری است که سبب تقویت زیربنای کشاورزی کشور خواهد شد.

 

انتهای پیام/