مدیرکل امور بانوان استانداری خراسان رضوی گفت: تنها 8 درصد از زنان شاغل در استان از مزایا بیمه برخوردار هستند.

به گزارش بصیر سبزوار فرشته سلجوقی در نشست منطقه ای بانوان سبزوار بزرگ  با اشاره به اینکه از هر۱۰هزار زن شاغل در استان تنها ۷۸۶نفر از بیمه برخوردارهستند این رقم را بسیار پایین دانسته و اظهارداشت: کمتر از ۸درصد از زنان شاغل از خدمات بیمه ای بهره مند هستند که این امر ضربه ای بر چرخ اقتصاد کشور است.

 

وی بابیان اینکه مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی کشور بیش از هر شهر دیگری دارای حاشیه نشین می باشد اظهار داشت: زنان که در این مناطق زندگی می کنند در معرض آسب های جدی اجتماعی قرار دارند .

 

وی آسیب های اجتماعی متوجه بانوان در جامعه را بسیار نگران کننده عنوان کرد و تصریح کرد: بیش از نیمی از جمعت ایران را زنان تشکیل می دهند و این جامعه تربیت کننده نسل آینده ای خواهد بود که باید توسعه کشور را رقم بزنند.

 

سلجوقی با انتقاد از عدم مشارکت دادن بانوان در تصمیمات مهم خاطر نشان کرد: بدون حضور ومشارکت این جامعه بزرک در تصمیمات مربوط دچار نواقصی خواهیم بود که در اجرا به آنها خواهیم رسید.

 

مدیر کل امور بانوان استانداری خراسان رضوی در این نشست آسیب های اجتماعی را دارای ریشه ای فرهنگی دانست و ادامه داد: مدیریت فرهنگی در خانواده با بانوان است و این مدیریت پنهان باید به گونه ای باشد که نقش افراد درآینده به خوبی ایفا شود.

 

وی به مهار و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: رساندن آمار طلاق به صفر امری غیر ممکن است اما می توان با اقدامات پیشگیرانه از ازدواج های نا موفق که منجر به طلاق خواهند شد پیشگیری کرد تا رشد این پدیده در کشور پایین بیاید.

 

سلجوقی همچنین با بیان اینکه ۱۰درصد از افراد معتاد بانوان هستند ادامه داد: در صورت اعتیاد مرد زنان نقش نگهدارنده بنیان خانواده را ایفا می کنند و در صورت اعتیاد زنان متاسفانه آخرین ستون خانواده نیز از بین خواهد رفت.

 

انتهای پیام/