کارشناس مسائل سیاسی گفت: سناریوی از نیکسون تا فابیوس دولت در جهت قبح شکنی رفتارهای خصمانه دولت های استکبار در جریان گذاشته شده است.

وحید ملوندی نیکو در گفتگو با بصیر سبزوار در خصوص دلیل سفر کشور فرانسه به تهران اظهار داشت: بعد از آنکه فرانسه در مذاکرات هسته ای بین ایران و۵+۱ نقش پلیس بد را به خوبی بازی و خوش خدمتی خود را نسبت به برخی کشورهای منطقه انجام داد باید از این فرصت به وجود آمده در ایران استفاده لازم را ببرد.

 

وی با بیان اینکه ایران با نفوذ اقتصادی خود در منطقه تبدیل به قدرت شده است، افزود: فرانسه نمی خواهد از این ظرفیت پیش آمده عقب بماند و دیگر رقبای خود را پیشگام این عرصه ببیند.

 

کارشناس مسائل سیاسی  ادامه داد: جنبه دوم این سفر این است که کشور فرانسه نمی خواهد از گود جاسوسی کردن از جمهوری اسلامی ایران عقب بماند.

 

ملوندی با بیان اینکه برقراری این ارتباط از سوی دولت یک سناریوی از پیش طراحی شده است، عنوان کرد: سناریوی از نیکسون تا فابیوس دولت در جهت  قبح شکنی رفتارهای خصمانه دولت های استکبار در جریان گذاشته شده است.

 

وی با اشاره به اینکه اولین اقدام آن حضور معاون صدراعظم آلمان در تهران بود، گفت: کشورهای فرانسه، انگلیس و آمریکا در این سناریو به ترتیب میزان جنایت هایی که بر علیه ملت ایران روا داشته اند در صف انتظار حضور در تهران قرار گرفته اند.

 

وی با تاکید بر اینکه دید دولت در ایجاد تعامل با دنیا متمایل به غرب است، تصریح کرد: رابطه با غرب در اولویت برا دولت فعلی است و به راحتی میتواند برای ایجاد این رابطه از جنایت هایی که بر علیه ملت شده است چشم پوشی کند.

 

کارشناس مسائل سیاسی اینگونه ایجاد رابطه قبح شکنی نسبت به دشمنان است، ادامه داد: در جریان پرونده خون های آلوده که برخی از دولتیون فعلی بر سرکار بوده اند، این ادعا مطرح است که باید همان موقع پیگیری می شده است.

 

ملوندی با بیان اینکه با تمام این تفاسیر این سفر می تواند  برد رسانه ای خوبی برای انقلاب اسلامی داشته باشد اگر بتوانیم از دید اقتصادی به این مسائل نگاه کنیم، اعلام کرد: کشور فرانسه برای حضور در تهران حداقل کاری باید انجام دهد یک عذرخواهی است.

 

انتهای پیام/