بنیاد مسکن برای فردی که می‌خواهد در روستا منزلی بسازد و زمینی در اختیار بگیرد طلب حق و حساب می‌کند و این را چند سال دیگر که روستاها خالی از سکنه خواهند شد انشالله خواهند فهمید. مسولین عزیز که باید حتی به کسی که قصد اقامت در روستا را داشته بها می‌داده‌اند نه بهایی بگیرند.

وبلاگ دهیاری روستای برگو نوشت:

 

دولت باید برای ماندگاری روستائیان در روستاها تلاش کند و زمینه‌هایی ایجاد کند تا افرادی که به شغل‌های کاذب در شهرها روی آورده‌اند به روستاها بازگردند و از مصرف کننده به تولید کننده تبدیل شوند.

 

خدمات دهی به افرادی که در حاشیه شهرها سکونت دارند چندین برابر افراد داخل روستاها برای دولت هزینه در بر دارد.

 

وجود بنیاد مسکن و دخالت‌های نابجای این ارگان در روستاها باعث می‌شود تا افرادی که قصد بازگشت به روستاها را دارند نتوانند شرایط را مناسب برای سکونت در روستا ببیند و از این رو نه تنها بازگشت از شهر به روستاها صورت نمی‌گیرد که مهاجرت معکوس را شاهد هستیم.

 

بهر حال دهیاری‌ها و مردم از دخالت‌های بنیاد مسکن رضایت ندارند و این ضربه بزرگ بر پیکره روستاها وارد خواهد نمود.

 

قطعاً وضع مالی بنیاد مسکن از بسیاری از دهیاری‌های روستاهای منطقه بهتر است و با این حال بنیاد هنوز چشم به کسب درآمد از مردم روستاهای فقیر و حتی زیر خط فقر را دارد. مردمی که اکثریت برای نان شبشان کار می‌کنند چه پول و درآمدی دارند که بنیاد چشم به درآمدزایی از بعضی از روستاها دوخته؟

 

این عملکرد ضعیف فرمانداری سبزوار و عدم حمایت لازم از روستاها و دهیاری را می‌رساند که دهیاری‌ها حتی در روستای خود از کمترین اختیارات بهره مند نیستند.

 

چندین سال قبل جلو رشد جمعیت گرفته شد آن هم به گفته مسولین با کارشناسی‌ها و نظرات حساب نشده که الان نتیجه این کار احساس شده و دارند مردم را تشویق می‌کنند به فرزند آوری. بنده به عنوان یک مسول روستایی عرض می‌کنم درست همین مقوله در روستاها حاکم خواهد شد. الان ادارات مختلف از جمله بنیاد مسکن برای فردی که می‌خواهد در روستا منزلی بسازد و زمینی در اختیار بگیرد طلب حق و حساب می‌کند و این را چند سال دیگر که روستاها خالی از سکنه خواهند شد انشالله خواهند فهمید. مسولین عزیز که باید حتی به کسی که قصد اقامت در روستا را داشته بها می‌داده‌اند نه بهایی بگیرند.

 

البته آن زمان نوش دارو بعد از مرگ سهراب خواهد بود و قطعاً تمام روستاهای منطقه با این رویه پیش رو و این مدل حمایت مسولین محترم از فرماندار محبوب و دوست داشتنی تا نمایندگان مجلس و بخشداران سرانجامی نخواهند داشت بجز نابودی و خالی شدن از سکنه.