رئیس فراکسیون قرآن مجلس گفت: تمام همت مجلس بر استفاده از ظرفیت های فرهنگی قرآن در جامعه است.

به گزارش بصیرسبزوار،لاله افتخاری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مجلس با تصویب قوانین مختلف سعی در استفاده از ظرفیت های مختلف قرآنی در جامعه دارد اظهارداشت: بودجه های مختلف متمرکز و پراکنده در شورای توسعه فرهنگ عمومی در جهت حمایت از فعالیت های قرآنی به تصویب رسیده است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اولویت فراکسیون قرآن حمایت از تشکل های مردمی در جامعه است تصریح کرد: آموزش قرآن کریم و پژوهش های مربوط به قرآن منجر به رشد فرهنگ قرآنی در کل جامعه و سبب اعتلای فرهنگ و تقویت فرهنگ اسلامی در کشور خواهد شد.

 

وی به اجرای سیایت های قرآنی در برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و خاطر نشان کرد: با توجه به این برنامه قرار بود دولت تا پایان سال دوم آیین نامه مربوط را نهایی کند که متاسفانه تا کنون چنین اتفاقی نیافتاده است.

 

افتخاری همچنین با بیان اینکه حمایت از تشکل های مردم نهاد قرآنی با رایزنی هایی با وزارت آموزش و پروش در دستور کار قرار گرفته است ادامه داد: برون سپاری برخی از تشکل های درون سازمانی با هدف شکل گیری سازمان های مردمی می توان به هدفمند کردن فعالیت های این سازمان ها در جهت افزایش بهره وری قرآنی کمک کند.

 

رئیس فراکسیون قرآن مجلس به حمایت از نخبگان قرآنی تاکید کرد و تصریح کرد: تسهیلات ویژه ای را برای نخبگان در نظر گرفته ایم که پس از تصویب اعلام خواهد شد.

 

انتهای پیام/