رییس دادگستری سبزوار اهالی رسانه را به رعایت اخلاق در فضای رسانه ای شهرستان دعوت کرد.

به گزارش بصیر سبزوار، حجت الاسلام و المسلمین مهدی سیدآبادی در جمع مدیران دستگاه های اجرایی و اهالی رسانه شهرستان سبزوار اظهار داشت: تعداد زیادی از پرونده هایی که در دستگاه قضایی مطرح می شود شاکی آن دولت است.

 

وی با بیان اینکه مدیران دستگاه ها میتوانند با اقدامات مناسب و برنامه ریزی لازم از هزینه هایی که ناخواسته تحمیل بیت المال می شود جلوگیری کنند، افزود: اگر میخواهیم گرفتار این مشکلات نشویم باید شرح وظایف خود را دوباره مرور کنیم.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه نکته مهم دیگر بکارگیری نیروهای نخبه در واحدهای حقوقی است، ادامه داد: مشاهده روند پرونده های قضایی این را به ما نشان میدهد که میشود این مشکلات را در مرحله اول برطرف کرد و کار را به دستگاه قضا نسپرد.

 

رییس دادگستری سبزوار در ادامه با اشاره به جریان اطلاعات آزاد در جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: یک نکته به اهالی رسانه می خواهم عرض کنم که حتما رعایت اخلاق را در پایگاه های خبری، نشریات، روزنامه هاو….داشته باشند.

 

سیدآبادی با بیان اینکه باید در متون منتشر شده توجه ویژه ای شود، عنوان کرد: قرار نیست که هر چیزی را که شنیندیم بدون یافتن سند و مدرک معتبر در فضای رسانه ای که در اختیار داریم منتشر کنیم.

 

انتهای پیام/