امام جمعه موقت سبزوار گفت: مقام معظم رهبری نگرانی های خود را در مورد جزئیات توافق اعلام کرده و کار را به مجرای قانونی کشور سپرده اند.

به گزارش بصیر سبزوار، حجت الاسلام و المسلمین صادق ابراهیمی در خطبه های این هفته نماز جمعه سبزوار اظهار داشت: اصل برای جمهوری اسلامی ایران مبارزه با استکبار است.

 

خطیب جمعه موقت سبزوار با بیان اینکه گاهی برای ارتباط با دنیا مجبور به مذاکره با استکبار می شویم، بیان داشت: این مهم در سیره پیامبر اکرم(ص) نیز دیده می شود که گاهی برای اسلام، اصول و محدودیت هایی را نیز پذیرفته اند.

 

ابراهیمی با اشاره به اینکه وقتی طرف مقابل اصراری به جنگ ندارد ما نیز نباید به این موضوع دامن بزنیم، خاطر نشان کرد: میدان مذاکره یک میدان مبارزه است که کشور ما نزدیک دو سال با بزرگترین قدرت های دنیا چانه زنی سیاسی کرده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه رهبر انقلاب کلیات مذاکرات را پذیرفته اند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری نگرانی های خود را در مورد جزئیات توافق اعلام کرده و کار را به مجرای قانونی کشور سپرده اند.

 

امام جمعه موقت سبزوار با تاکید بر اینکه دشمن در خون شهیدان ما شریک است و اساس کاری استکبار حیله و مکر است، عنوان کرد: دقت در جزئیات و مراقبت از متن توافق در بعد از پذیرش آن در صورت تصویب توسط مجلس شورای اسلامی رهنمود هایی است که رهبری به تیم مذاکره کننده اعلام نموده اند.

 

این مسئول با بیان اینکه رهبر انقلاب با ترسیم خطوط قرمز در مذاکرات نقشه راهبردی کشور را مشخص کرده اند، اعلام کرد: تیم مذاکره کننده به خوبی این پیام را دریافت کرده و خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران را رعایت کرده است.

 

ابراهیمی در ادامه بااشاره به سالروز برگزاری اولین نماز جمعه در تهران توسط آیت الله طالقانی گفت: امروز شاهد گسترش این امر خیر در ۷۳۰ شهر کشور هستیم که این مهم از برکت نظام مقدس جهموری اسلامی ایران است.

 

انتهای پیام/