رییس اداره ارشاد سبزوار از میزبانی سبزوار در سیزدهمین جشنواره خوشنویسی رضوی خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار، محبوبه طبسی در نشست خبری که در خصوص میزبانی سبزوار در سیزدهمین جشنواره بین المللی خوشنویسی رضوی برگزار شده بود، اظهارداشت: این جشنوراه به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و حضرت معصومه(س) و همزمان با دهه کرامت به همت اداره کل فرهنگ و راشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار می گردد.

 

وی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره برای اولین بار به شهرستانی سپرده شده است، افزود: ترویج و اشاعه فرهنگ و معراف رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه و الگو سازی و تبیین فرهنگ متعالی رضوی با استفاده از زبان و بیان هنر خوشنویسی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

 

رییس اداره ارشاد سبزوار با اشاره به اینکه این جشنواره تا امسال ۱۲ دوره موفق را گذارنده و سیزدهمین دوره آن به میزبانی شهرستان سبزوار برگزار خواهد شد، تصریح کرد: ۱۰ دوره آن در یزد و ۲ دوره دیگر آن در مشهد مقدس برگزار شده است.

 

طبسی با تاکید بر اینکه برگزاری این جشنواره سبب رشد و شکوفایی استعدادهای بسیاری در خراسان رضوی و بلکه کشور شده است، عنوان کرد: احادیث و روایات امام رضا(ع)، اشعار و دلنوشته در حوزه فرهنگ رضوی و روایت های منقول از حضرات معصومین در مورد حضرت رضا(ع) از موضوعات این جشنوراه بین المللی خواهد بود.

 

این مسئول در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به استقبال نهادها و هنرمندان خوشنویس و همچنین درخواست‌های رسیده مبنی بر تمدید فراخوان ارسال آثار ، مهلت ارائه آثار به این جشنواره تا ۱۰ مرداد ۹۴ تمدید شد.

 

وی با بیان اینکه تمام تلاشمان را به منظور بهتر برگزار کردن این جشنوراه خواهیم کرد، ادامه داد: با رایزنی های صورت گرفته به دنبال این هستیم که دبیرخانه دائمی این جشنواره به سبزوار واگذار گردد.

 

رییس اداره ارشاد سبزوار با اشاره به برگزاری کارگاه های تخصصی در حاشیه این جشنواره، گفت: سبزوار دارای پتانسیل های بسیاری است که رشته خوشنویسی آن با حضور متخصصین و صاحبنظران این رشته از جمله بهترین ها  در کشور هستیم.

 

گفتنی است علاقه‌‌مندان برای اطلاع از جزئیات فراخوان و بخش‌های جشنواره می‌توانند به آدرس   www.Razavikelk.ir مراجعه کنند و یا با شماره ۰۵۱- ۴۴۴۵۵۲۴۵تماس حاصل کنند.

 

انتهای پیام/