نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: قرارداد اورژانس هوایی سبزوار با بخش خصوصی منعقد خواهد شد.

رمضانعلی سبحانی فر در گفتگو با بصیر سبزوار با اشاره به اینکه سبزوار جزء مناطق ۱۷گانه استقرار پایگاه اورژانس هوایی است اظهار داشت: استقرار این پایگاه با همکاری بخش خصوصی به اجرا درخواهد آمد.

 

وی با ابیان اینکه هزینه بالای استقرار پایگاه و اجاره کردن بالگرد در توان دانشگاه علوم پزشکی نیست تصریح کرد: پس از توافقات اولیه وزارت دفاع و وزارت بهداشت مقرر شد تا این پایگاه به صورت مشارکت با بخش خصوصی به اجرا درآید.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به آمار بالای تلفات و واژگونی ها درمحور سبزوار شاهرود اشاره کرد و بیان داشت: وجود این پایگاه هوایی اورژانس می تواند مصدومان را سریع تر انتقال داده و آمار تلفات را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

 

وی همچنین به ایجاد پنج پایگاه اورژانس جاده ای در خوشاب اشاره کرد وافزود: با احداث این پایگاه ها جاده ای تا حد زیادی به استاندار های این حوزه نزدیک شده ایم.

 

سبحانی فربا اشاره به پتانسیل پزشکی در سبزوار بیان داشت: ایجاد بخش جراحی قلب باز ،رادیوتراپی و حضور پزشکان باتجربه در سبزوار این ظرفیت را برای ایجاد منطقه گردشگری سلامت در سبزوار به وجود آورده است.

 

وی همچنین به نهضت گازرسانی در سال جاری برای روستاهای حوزه انتخابیه اشاره کرد وخاطر نشان کرد: گازرسانی به ۱۶روستا درخوشاب و ششتمد و همچنین کازرسانی به داورزن در مرحله ثبت قرار داد با پیمانکار قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/