خطیب جمعه موقت سبزوار گفت: نتیجه این مذاکرات هر چه که باشد ارتباطی به هیچ جناح نداشته و متعلق به همه ملت ایران است.

به گزارش بصیر سبزوار، حجت الاسلام و المسلمین محمد سلیمانی با اشاره به ساروز تاسیس شورای نگهبان در جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: وظیفه اصلی شورای نگهبان نظارت بر قانون اساسی و کلیه ی انتخاباتی که است که مقرر است در سطح کشور صورت پذیرد.

 

وی با بیان اینکه این شورا یک نهاد انقلابی است، بیان داشت: شورای نگهبان در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران حافظ و مفسر قانون اساسی به شمار رفته و یکی از مترقی‌ترین ساختارهای ممکن در نهادهای نظارتی موجود در نظام حکومتی سراسر کشورها را دارا است.

 

خطیب جمعه موقت سبزوار با اشاره به سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸ از سوی ایران در سال ۶۷ افزود: شورای امنیت نهادی است که در چنگال ابر قدرت ها قرار گرفته و تنها برای به ثمر رسیدن خواسته های آنان انجام وظیفه میکند.

 

سلیمانی با تاکید بر اینکه استکبار در آن روزها شاهد پیروزی های پی در پی رزمندگان ایرانی در جبهه های نبرد بود، ادامه داد: پذیرش قطعنامه برای ایران زمانی مورد موافقت قرار گرفت که عراق در دنیا به عنوان متجاوز شناخته شد.

 

وی با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) با بینش سیاسی و درک صحیح از وضعیت کشور، قطعنامه را پذیرفت، عنوان کرد: تصمیم صحیح و به موقع از سوی رهبر ایران دست آوردهای بسیاری را برای انقلاب اسلامی به ارمغان آورده است.

 

امام جمعه موقت سبزوار با اشاره به اتمام رسیدن مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران و ۵+ ۱ در وین اتریش، اعلام کرد: حضور ۷۰۰ خبرنگار به منظور پوشش خبری این مذاکرات را دنیا تنها در ۱۲ بهمن ۵۷ به خود دیده بوده است.

 

سلیمانی در ادامه با تاکید بر اینکه نتیجه این مذاکرات هر چه که باشد ارتباطی به هیچ جناح نداشته و متعلق به همه ملت ایران است، تصریح کرد: باید از زحمات شبانه روزی تیم مذاکره کننده و تمام کسانی که در این ۱۲ سال در پی گرفتن حق انقلاب اسلامی تلاش کرده اند تشکر و قدردانی کرد.

 

انتهای پیام/