رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت : متاسفانه آفت مفاسد اقتصادی گریبان گیر کشور شده است.

محمد رضا محسنی ثانی در گفتگو با خبرنگار بصیر سبزوار با اشاره به اینکه آفت مفاسد اقتصادی گریبان گیر کشور شده است اظهار داشت: این پدیده شوم سبب شده است تاکشور در زمینه های رشد اقتصادی دچار مشکلات عدیده ای شود.

 

وی عدم نظارت صحیح ومشکلات مدیریتی را از عوامل اصلی در ایجاد این فساد عنوان کرد و افزود: در رابطه با مبارزه با مفاسد اقتصادی هیچ گونه نقص قانونی وجود ندارد و مشکل اصلی در عدم اجرای صحیح قوانین و اجتهاد های سلیقه ای و شخصی افراد در قانون است.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای کشور اسلامی مانند ایران وجود آمار بالای مفاسد اقتصادی بسیار ناپسند است ادامه داد: اینگونه رفتار ها متضاد با ارزش ها و فرهنگ دینی ایرانیان است و باید برای ریشه کنی این پدید از جامعه حرکتی منسجم و جهادی انجام شود.

 

محسنی همچنین با اشاره به اینکه قاچاق کالا به داخل کشور از جمله موانع مهم در راه رونق تولید ملی است تاکید کرد: قانون رفع موانع تولید با تکیه بر رونق تولید ملی تصویب شده و در حال حاضر مشکل قانون برای حمایت از تولید ملی وجود ندارد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به نسخه اقتصاد مقاومتی برای رونق در مسائل اقتصادی اشاره کرد و تصریح کرد: قانون مبارزه با مفاسد اقتصادی ابزار بسیار مناسبی در دست دولت برای جلوگیری از این پدیده شوم است که باید در راستا اجرای آن گامهای محکمی برداشته شود.

 

انتهای پیام/