فرماندار خوشاب گفت:متاسفانه تاکنون معرفی درستی از ظرفیت های گردشگری شهرستان انجام نشده است.

به گزارش بصیر سبزوار،حسین ابراهیمی کردیانی در جلسه ستاد سفر این شهرستان بابیان اینکه شهرستان خوشاب دارای نقاط بکر گردشگری است اظهار داشت: متاسفانه در زمینه معرفی ظرفیت های گردشگری شهرستان عملکرد مناسبی دیده نمی شود.

 

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان و اهمیت آن و همچنین قرار گرفتن شهرستان خوشاب در مسیر ترانزیت جاده بین المللی و عبور کامیون های ترانزیت و انواع خودروهای مواصلاتی شهرستان در روز را یک ظرفیت فوق العاده در جذب گردشگر عنوان نمود و تصریح کرد با برنامه ریزی مناسب از این قابلیت ها به نحو مطلوب در حوزه مسافری و گردشگری وهمچنین ایجاد اشتغال و توسعه و آبادانی شهرستان استفاده نمود.

 

ابراهیمی همچنین با بیان اینکه صنعت گردشگری امروزه یکی از موارد مهم در رونق اقتصادی هر شهرستان است خاطر نشان کرد: با افزایش حضور گردشگران در مناطق شهرستان زمینه برای ایجاد مشاغل و کارآفرینان گوناگون فراهم خواهد شد.

 

فرماندار خوشاب وجود اماکن متبرکه امامزادگان، مناطق بکر گردشگری در دره یام و مناطق ییلاقی شهرستان را از جمله ظرفیت های ناشناخته و مغفول مانده در شهرستان دانست و تصریح کرد:دستگاههای مرتبط در امر گردشگری با استفاده از امکانات موجود و حرکت جهادی در این رابطه گام های محکمی بردارند.

 

وی همچنین به وجود پتانسیل صنایع دستی در شهرستان اشاره کرد و افزود: استفاده از این ظرفیت نیز می تواند کمک شایانی در ایجاد اقتصاد خانواده ها داشته باشد.

 

انتهای پیام/