رئیس اداره بهزیستی سبزوار گفت: مشکل اصلی سازمان عدم ثبت اطلاعات دقیق و نبود آمار دقیق از جامعه مددجویی است.

 

مرضیه کسرایی در گفتگو با بصیر سبزوار با ابیان اینکه برای انجام کار دقیق و ارئه خدمات مناسب نیازمند آمار و اطلاعات دقیق هستیم که متاسفانه عدم آمار دقیق انجام خدمات را با مشکل روبرو کرده است.

 

وی با بیان اینکه در برخی از اقدامات نیازمند به داشتن آمار دقیق برای ارائه خدمت در زمان کوتاه هستیم تصریح کرد: دسترسی به برخی از امار ها تنها در مرکز استان و یا تهران امکان پذیر است و این عمل ارائه خدمت را با زمان طولانی روبرو می کند.

 

رئیس اداره بهزیستی سبزوار با اشاره به اینکه ۱۳۰مرکز زیر نظر بهزیستی فعالیت می کنند خاطر نشان کرد: در تمامی این مراکز نظارت وجود داشته و افراد متخصص مطابق با استاندار ها لازم خدمات مورد نیاز را ارائه می دهند.

 

کسرایی همچنین با بیان اینکه یکی از برنامه های بهزیستی پیشگیری از معلولیت ها است ادامه داد: انجام بیش از ۶هزار مورد تست های غربالگری شنوایی سنجی و بینایی سنجی انجام شده و کودکان مورد نیاز به مراکز درمانی ارجاع داده شده اند.

 

وی همچنین در خصوص پیشگری از پدیده شوم اعتیاد بیان کرد: برابر آمارهای که از کمپ ها مرامز ترک اعتیاد جمع آوری شده ۳۰درصد از معتادین پس از درمان پاک مانده اند ومتاسفانه ۷۰درصد از این افراد مجدد به دام اعتیاد برگشت داشته اند.

 

رئیس اداره بهزیستی سبزوار همچنین از اجرای طرح بشیر در این اداره خبر دادو افزود:طی این طرح دادگستری سبزوار زوج هایی را که درصدد طلاق توافقی می باشند را با ارجاع به مشاورین بهزیستی تحت دوره های آموزشی از طلاق منصرف می کند.

 

انتهای پیام/