رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از طرح کتابت مصور نهج البلاغه در سبزوار خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،محبوبه طبسی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح کتابت مصور نهج البلاغ توسط۱۸۰۰خوشنویس و تصویر ساز در سبزوار انجام خواهد شد اظهارداشت: این طرح طی یک سال و از زمان آغاز همایش نهج البلاغه شناسی در ۴مهرماه به انجام خواهد رسید.

 

وی با بیان اینکه در این طرح از هنرمند سبزواری استفاده خواهد شد ادامه داد: تصویر سازی از روایات وفرمایشات حضرت علی (ع) توسط هنرمندانی که در کلاس ها و آموزش های مربوط به نهج البلاغه شناسی شرکت کرده اند انجام خواهد شد.

 

طبسی انجام این طرح را با هدف آشنایی تمامی سنین و استفاده از روش های نوین در آموزش معارف دینی به جامعه عنوان کرد و تصریح کرد: استفاده از روش های آموزش همراه با هنر تاثیر زیادی در یاد گیری و تثبیت در ذهن دارد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار با بیان اینکه غرب تمام تلاش خود را در جهت دور کردن جامعه از فرهنگ دینی دارد خاطر نشان کرد: اجرای اینگونه طرح ها با استفاده از اقشار مختلف جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان می تواند در انس هرچه بیشتر جامعه با معارف دینی تاثیر گذار باشد.

 

طبسی همچنین از برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت در حاشیه همایش نهج البلاغه شناسی به مدت ده روز خبر داد وبیان کرد: فروش محصولات ۱۰۰ایرانی با هدف حمایت از تولیدگران ایرانی و ایجاد فرهنگ مصرف کلای داخلی از جمله برنامه های این نمایشگاه خواهد بود.

 

انتهای پیام/