مدیر حوزه علمیه نرجس خاتون(س) سبزوار گفت: یکی از دلایل افزایش بی حجابی در جامعه اسلامی پر رنگ شدن الگو گیری جوانان از ماهواره هاست.

فاطمه کاشکی در گفتگو با بصیر سبزوار در خصوص عوامل افزایش بی حجابی در جامعه اظهار داشت: مقوله بی حجابی  امری یک جانبه و به عهده یک نهاد خاص نبوده است و برای ریشه کن کردن این معضل باید تمام دستگاه های اجرایی و مردم به میدان بیایند.

 

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران درگیر نبردی سخت در میدان جنگ نرم است، افزود: با توجه به این همه هجمه و سرمایه گذاری دشمن در تغییر نگرش مردم ایران، هیچ کاری از سوی متولیان امر صورت نگرفته است.

 

وی با اشاره به نقش خانواده ها در نهادینه کردن عفاف و حجاب در جوانان، تصریح کرد: یکی از دلایل افزایش بی حجابی در جامعه اسلامی پر رنگ شدن الگو گیری جوانان از ماهواره هاست.

 

مدیر حوزه علمیه نرجس خاتون(س) با بیان اینکه هنوز قبح حجاب در دیار سربداران فرو نریخته است، ادامه داد: اکثر کسانی که بی حجاب هستند افراد ناآگاهی بوده و در صحبت با آنها متوجه می شویم که اصل حجاب را قبول دارند.

 

کاشکی با اشاره به نقش برنامه های محتوایی در آگاهسازی افراد جامعه، بیان داشت: وظیفه همه ما این است که در ترویج واجبات الهی گام موثر برداشته و وجه زیبایی از اسلام را به دنیا نشان دهیم.

 

این کارشناس مسائل دینی با اشاره به نقش رسانه ها در ارتقاء سطح سواد دینی و معرفتی مردم، خاطر نشان کرد: در این موضوع آنچنان که باید کار خاصی صورت نپذیرفته است و رسانه ها می بایست به جد در جهت رفع این معضل تلاش کنند.

 

انتهای پیام/