ریس اداره ارشاد از برگزاری همایش ملی آشنایی با نهج البلاغه در سبزوار خبر داد.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار،محبوبه طبسی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این همایش برای اولین بار در سطح ملی و با حضور کارشناسان ۸ استان از جمله تهران قم و اصفهان برگزار خواهد شد اظهار داشت: همایش با هدف تبیین و گسترش استفاده از نهج البلاغه در سطح جامعه برگزار خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه مخاطبان این همایش از سنین کودکی تا افراد بزرگسال خواهند بود ادامه داد: متاسفانه غرب با استفاده از تهاجم فرهنگی از کودکی فرزندان ما برنامه ریزی کرده است وباید از ظرفیت های خود برای جلوگیری آسیب های مربوط به آن استفاده کنیم.

 

وی با بیان اینکه برنامه های جنبی همایش ده روز قبل از همایش آغاز خواهد شد ادامه داد: در این ده روز با همکاری موسسات قرآنی شهرستان نمایشگاه های قرآن و عترت ، نمایشگاه عفاف و حجاب ،ویژه برنامه کارگاه فاطمیون مختص شناساندن سیره حضرت فاطمه (س) برگزار خواهد شد.

 

طبسی با بیان اینکه همایش در روزهای سوم و چهارم مرداد ماه برگزار خواهد شد تاکید کرد: در این دو روز با حضور کارشناسان و خطیبان کشوری سه موضوع نگاه تحلیلی،علت ماندگاری سخنان امام علی (ع) و سبک زندگی علوی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

رئیس اداره ارشاد اسلامی سبزوار با بیان اینکه موسسه بیت الحفاظ نرجس مجری این همایش خواهد از عملکرد برخی از دستگاههای دولتی در اجرای این همایش در سطح ملی انتقاد کرد.

 

وی همچنین از عملکرد نیروی مقاومت بسیج،دانشگاه علوم پزشکی و دانشکده علوم قرآنی نیز در راستای برگزاری این همایش قدردانی کرد و افزود: حضور این نهاد ها در تمامی جلسات و همکاری صمیمانه آنها در اجرای این برنامه نقطه قوتی برای برگزاری هرچه بهتر همایش خواهد بود.

 

انتهای پیام/