سایت خبر آنلاین در اقدامی عجیب از تیتر یک کیهان که بازتاب سخنان رهبری است عصبانی شده است.

سایت خبرآنلاین که وابستگی این سایت مشخص بوده است در اقدامی عجیب تیتر امروز روزنامه کیهان از سخنرانی دیشب مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان را به چالش کشیده است.

 

خبرآنلاین در نقد تیتر کیهان نوشته است: این روزنامه در حالی به نقل از معظم له تیتر زده است «مبارزه با آمریکا تعطیلی ندارد آماده باشید»، که ایشان در سخنانشان فرموده بودند: « مبارزه با استکبار، تعطیلی بردار نیست».

 

این در حالی است که این موضوع در سایت مقام معظم رهبری به شکل زیر آمده است:

 

«وضعیت مبارزه با استکبار پس از مذاکرات هسته ای» سؤال دیگری بود که یکی از دانشجویان مطرح کرد. رهبر انقلاب در پاسخ تأکید کردند: مبارزه با استکبار و نظام سلطه، براساس مبانی قرآنی، هیچگاه تعطیل پذیر نیست و امروز امریکا کامل ترین مصداق استکبار است.

 

ایشان افزودند: به مسئولین مذاکره کننده نیز گفته ایم که فقط در موضوع هسته ای حق دارید مذاکره کنید و با اینکه طرف امریکایی گاهی مسائل منطقه، از جمله سوریه و یمن را پیش می کشد، مسئولین ما می گویند در این مسائل مذاکره نمی کنیم.

رهبر انقلاب تأکید کردند: مبارزه با استکبار جزء مبانی انقلاب و از کارهای اساسی است، بنابراین، خودتان را برای ادامه مبارزه با استکبار آماده کنید.

 

هرچند رهبری فرمودند مبارزه با استکبار تعطیل بردار نیست اما در اولین جمله بعد از این موضوع اعلام کردند که آمریکا مصداق استکبار بوده و بر اساس اصول خبر نویسی ادغام دو جمله برای یک تیتر بلامانع بوده و این موضوع مصداق تحریف سخنان رهبری نبوده است.

 

باید این سوال را از خبرآنلاین پرسید که در حالی که رهبری بر موضوع آمریکا ستیزی و استکبار ستیزی بارها تأکید کرده اند، این سایت چه مشکلی با این موضوع داشته است که از جابه جایی چند کلمه در یک تیتر به شدت بر آشفته است.

منفعت این سایت و گرانندگان آن در چه چیزی است که با کلمه آمریکا ستیزی به مشکل برخورده اند و این چنین به دنبال اثبات اشتباه بودن این واژه هستند؟

 

باید به این سایت متذکر شد که یکی از اصول اولیه نظام جمهوری اسلامی ایران آمریکا ستیزی بوده و قطعاً با چنین اقداماتی، ملت ایران فراموش نخواهند کرد که موضع خصمانه آمریکا نسبت به ایران طی سال های گذشته چگونه بوده است.

 

اگر خبر آنلاین از این سخن رهبری ناراحت شده است، بهتر بوده که مواضع خود را به طور شفاف در قبال آمریکا و استکبار جهانی مشخص کند و ناراحتی خود را از سخنان رهبری به گردن یک روزنامه یا تیتر نیندازد.

 

8038226e-0adf-41b6-ae1c-5afac3b2a7d8 a1bfb64f-7088-48ff-935b-dda9a1a136dc