سخنگوی کمیسیون صنایع ومعادن مجلس گفت: دولت باید بسته پیشنهادی خودرا برای شرکت های خارجی خواستار ورود به ایران تهیه کند.

رمضانعلی سبحانی فر در گفتگو با بصیر سبزوار با اشاره به توافق احتمالی در مذاکرات هسته ای اظهار داشت: درصورت توافق هسته ای شرکت های زیادی خواستار ورود به بازار ایران خواهند بود که دولت باید از اکنون بسته های خود را برای استفاده هرچه بهتر از این موقعیت آماده کند.

 

نماینده مردم سبزوار درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون سرمایه گذارن در پشت درهای ایران چشم به مذاکرات دارند تصریح کرد: بازار ۸۰میلیونی ایران فرصت مناسبی است تا سود کلانی را نصیب این افراد کند و دولت نباید با عجله و بدون برنامه ریزی در این مورد اقدامی انجام دهد.

 

سبحانی فر با تاکید براینکه برای استفاده هرچه بیشتر از موقعیت احتمالی پس از مذاکرات باید بسته های پیشنهادی مختلفی را در دست داشته باشیم تاکید کرد: دولت باید تلاش کند تا غرب در این موقعیت تعیین کننده نباشد و از بهترین سرمایه گذاری ها استفاده کند.

 

وی با بیان اینکه اگر در طی مذاکرات توافقی هم صورت نگیرد باید از منابع داخلی خود به بهترین شکل بهره بگیریم خاطر نشان کرد: راه بی تاثیر کردن تحریم ها استفاده از توان داخلی و خود اتکایی بوده وباید با استفاده از سیاست های اقتصاد مقاومتی در راه اهداف خود گام برداریم.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه انظباط مالی باید در دستور کار دولت باشد ادامه داد: همانطور که کمبود پول سبب مشکلات در اقتصاد خواهد شد وجود بیش از اندازه آن نیز مضراتی را برای بازار و اقتصاد در پی خواهد داشت.

 

سبحانی فر بیان کرد: دولت سعی کند تا با تقویت بانک ها منابع و تسهیلات را به سوی بخش کشاورزی و صنعت سوق دهد تا از این طریق از تولید ملی حمایت کند.

 

انتهای پیام/