عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در صورت ترک میز مذاکره آمریکا بازنده اصلی خواهد بود.

محمد رضا محسنی ثانی در گفتگو با خبرنگار بصیر سبزوار با اشاره به صحبت های وزیر امورخارجه آمریکا مبنی بر ترک میز مذاکره اظهار داشت: جامعه جهانی به این نتیجه رسیده است که دیگر اجماع تحریم ها در کار نخواهد بود و تحریم ها نتوانسته است بر ملت ایران تاثیر گذار باشد.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قالب شدن منطق جمهوری اسلامی ایران در جهان خاطر نشان کرد: در صورت عدم توافق بازهم ایران چیزی را از دست نداده و این امریکا و کشورهای اروپایی هستند که با وارد کردن حداکثر توان خود نتوانستند ملت ایران را به زانو درآورند.

 

محسنی با تاکید بر این موضوع که مذاکرات هسته ای ایران با خواهش های شخص اوباما آغاز شد ادامه داد: عدم توافق در مذاکرات هسته ای سبب خواهد شد تا ایران با حداکثر توان خود در مسیر توسعه هسته ای خود گام بردارد.

 

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان این موضوع که در حال حاضر ایران نیازمند به ظرفیت های بالاتری از غنی سازی ۲۰درصد برای رشد صنایع هوایی فرودگاهی و زیر دریایی های خود است گفت: در صورت لغو مذاکرات نه تنها چیزی را از دست نخوایم داد که درصورت عمل به سیاست اقتصاد مقاومتی شاهد آینده روشنی برای کشور خواهیم بود.

 

وی با بیان اینکه برخی کشورهای اروپایی با تعطیلی سفارتخانه های خود ابراز پشیمانی کردند و خواستار بازگشایی مجددآن در ایران شدند تصریح کرد: آمریکا و هم پیمانانش پس از ترک مذاکرات به زودی پشیمان خواهند شد و در خواست مذاکرات را مجددا مطرح خواهند کرد.

 

انتهای پیام/