رئیس پایگاه انتقال خون سبزوار گفت: از پنج میلیارد ریال اعتبار مصوب برای ساخت مرکز انتقال خون جدید سبزوار تنها 500میلون ریال محقق شده است.

به گزارش بصیر سبزوار، پرستو جمیلی با بیان اینکه در سال گذشته از ۲میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این مرکز تصویب شد تنها ۵۰۰میلیون ریال  محقق شداظهار داشت: در سال جاری نیز مبلغ این تخصیص به ۳میلیارد رسیده که تا کنون این مبلغ محقق نشده است.

 

وی با بیان اینکه ساخت مرکز جدید انتقال خون سبزوار به اعتباری بالغ بر۲۵ میلیارد ریال نیاز دارد تصریح کرد: در صورت تحقق صد درصدی بودجه های مصوب نیز عملیات پیشرفت چشمگیری نخواهد داشت.

 

جمیلی افزود:،مساحت این پروژه دو هزار متر مربع با زیربنای یکهزار و۲۰۰ مترمربع می باشد و حال حاضر فقط تجهیز کارگاه شده است،.

 

وی با اشاره به وضعیت فعلی مرکز انتقال خون سبزوار گفت: تنها ۴تخت خون گیری دراین مرکز فعالیت می کنند و کمبود فضای فیزیکی اجازه افزایش تعداد تخت های خون گیری را نمی دهد.

 

رئیس مرکز انتقال خون سبزوار همچنین به افزایش تعدا تخت های بیمارستانی در سبزوار با افتتاح بیمارستان حشمتیه اشاره کرد و خاطر نشان کرد: افزایش این تعداد تخت بیمارستانی نیاز بیمارستان ها را به واحد های خونی بیشتر خواهد کرد.

 

جمیلی با بیان اینکه کمبود فضای فیزیکی و امکانات سبب شده تا برخی از افراد متقاضی برای اهداء خون پس از معاینات به دلیل نبود فضای مناسب و معطل شدن بیش از حد از این عمل خداپسندانه منصرف شوند تا کید کرد: برای تشویق هرچه بیشتر به افراد به این کار باید شرایط مناسب را فراهم آوریم.

 

لازم به ذکر است پایگاه انتقال خون سبزوار نیاز بیمارستان شهرستان های جوین،جغتای،بردسکن را نیز برعهده دارد.

 

گفتنی است در سال گذشته و با حضور رئیس سازمان انتقال خون ایران کلنگ احداث ساختمان جدید این مرکز در مسی توحید شهر  به زمین زده شد.

 

انتهای پیام/