به خیابان آمدن مرم ایران پیامی را به تیم هسته ای کشورمان مخابره کرد که اگر چه اختلاف سلیقه بسیاری در بحث هسته ای موجود است ولی این را بدانید که تک تک مردم ایران پشت سرتان ایستاده و برای موفقیت شما دعا میکنند.

به گزارش بصیر سبزوار، مذاکرات ایران و ۵+۱ در سخترین مرحله خود قرار گرفته است. مرحله ای که هز چه از دقیقه های آن سپری می شود هم استرس و دلهره تب و تاب مذاکره بیشتر می گردد و هم نگرانی دلواپسان را بیش از بیش نمایان تر می کند.

 

روز گذشته مردم غیور و ولایتمدار کشورمان بار دیگر غیرت مسلمانی خود را به دنیا نشان داده و با دهان روزه و در اوج گرمای فصل تابستان در حمایت از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین و یمن و تمام ملت های مسلمان به خیابان ها آمدند تا شکوه و عظمت ایرانی بودن را به دنیا نشان دهند. از سوی دیگر این به خیابان آمدن مرم ایران پیامی را به تیم هسته ای کشورمان مخابره کرد که اگر چه اختلاف سلیقه بسیاری در بحث هسته ای موجود است ولی این را بدانید که تک تک مردم ایران پشت سرتان ایستاده و برای موفقیت شما دعا میکنند.

 

تیم مذاکره کننده ایران نیز در آن سوی مرزهای بین المللی در این ساعات پایانی مذاکرات در حال نوشتن متن توافقی است که رهبر انقلاب در سخنان خود خطوط قرمز و نقشه راهبردی ایران را در مذاکرات هسته ای ترسیم نمودند. تیم هسته ای کشورمان باید در این لحظات پایانی به دور از حاشیه ها و با سعه صدر و با عنایت به اینکه خداوند متعال همیشه یار و یاور انقلاب اسلامی بوده و هست تمام همت خود را در انجام درست ماموریت اصلی خود که نوشتن توافق خوبی است که حتی به اندازه حرفی در سیاست های کشور عقب نشینی نشود و استقلال آزادی جمهوری اسلامی ایران را به کلمه واقعی به دنیا ثابت کند.

 

اما سوی دیگر این قصه آمریکایی نشسته است که سابقه ی بسیار درخشانی در عدم پایبندی به تعهدات خود در مناسبات بین المللی دارد. باید تیم مذاکره کننده این موضوع را در ذهن خود داشته باشد که آمریکا زمانی مذاکرات را پذیرفت که نتوانست با تحریم و تهدید و گروهکهای تروریستی از جمله ریگی، داعش و القاعده و کروهک منافقین و فتنه ۸۸ به اهداف خود دست یابد و مذاکرات را بهترین راه برای رسیدن به اهداف خود از جمله از بین بردن صنعت هسته ای ایران و تبدیل آن به یک صنعت صوری و نمایشی میداند. آمریکا تاکنون به عهدهای امضا شده خود با ایران از جمله عدم دخالت در امور داخلی ایران و نیز بازگرداندن اموال بلوکه شده ایران وفا نکرده است. عقل سلیم معامله با یک بدعهد را نمیپذیرد مگر آنکه به عهد سابق خود وفا کند.

 

از دبه جدید آمریکایی ها تا تهدید به بازگشت به واشنگتن از جمله مواردی است که روزهای پایانی مذاکرات را تبدیل به مارتنی سخت  و نفسگیر برای هر دو طرف کرده است. اوباما نیز با عالم نظرش در مورد شانس کمتر از ۵۰ درصدی توافق با ایران بدبینی خود را به دنیا نشان داده که طرح  این مباحث از این حیث قابل اهمیت است که آمریکا خود را دشمن ایران دانسته و از هر طریق ممکن علیه ایران اقدام نموده است. حمله به هواپیمای مسافربری ایران در آبهای ساحلی ایران، تحریمهای یک جانبه برای براندازی نظام اسلامی ایران و نیز تلاشهای آنها در فتنه ۸۸ و سخنان مسئولین آمریکایی همگی نشان از حل نشدن مقدمات یک ارتباط سیاسی مناسب بین ایران و آمریکا ست.

 

حال باید منتظر ماند و دید که در این مارتن هسته ای دبه آمریکایی ها پیروز میدان خواهد شد یا غیرت ایرانی ها؟؟؟

 

انتهای پیام/