کارشناس مسائل سیاسی گفت: تیم مذاکره کننده ای ایران باید با دقت تمام و ظرافت خاص و به دور از این حاشیه سازی های صورت گرفته نوشتن متن توافق نامه را به سرانجام برساند.

امین کوشکی در خصوص دبه جدید آمریکایی ها در روزهای پایانی مذاکرات هسته ای در گفتگو با بصیر سبزوار اظهار داشت: سابقه امریکایی ها نشان داده است که در زمان های آخر استراتژی زدن زیر میز را در دستور کار خود قرار می دهد.

 

وی با بیان اینکه این امر با توجه به گذشته طرف مقابل امری معمولی است، ادامه داد: تیم مذاکره کننده ای ایران باید با دقت تمام و ظرافت خاص و به دور از این حاشیه سازی های صورت گرفته نوشتن متن توافق نامه را به سرانجام برساند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه رهبری خطوط قرمز مذاکرات را در دیدار اخیر خود مطرح کردند، بیان داشت: بعد از سخنان رهبر انقلاب در خصوص مذاکرات و نقشه راهبردی جمهوری اسلامی در این مهم، کار برای تیم مذاکراه کننده روشن و شفاف گردید.

 

کوشکی با اشاره به اینکه تیم ایرانی نیز بعد از این سخنان خوب وارد میدان شده و به خوبی از حقوق ملت ایران دفاع کرده است، تصریح کرد: لطف خداوند، توان دانشمندان هسته ای کشور و دعاهای ملت ایران همیشه پشت سر این تیم خواهد بود.

 

استاد دانشگاه حکیم سبزواری با بیان اینکه تجربه به ما نشان داده  که در هر اقدامی ما قوی وارد عمل شده ایم استکبار جهانی عقب نشینی کرده است، عنوان کرد: به نظر می رسد آمریکا در این روزهای پایانی مذاکرات سعی دارد ایران را وارد بازیی های رسانه ای خود کند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: خواسته ملت از تیم هسته ای این است که با سعه صدر و بدور از حاشیه های رسانه ای توافق نامه ای را امضا کند که حتی به قدر کلمه ای از حقوق ملت ایران در آن عقب نشینی نشده باشد.

 

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه ملت ایران  با حضور خود در راهپیمایی روز قدس جواب گزافه گویی های آمریکایی ها را دادند، عنوان کرد: مطلب مهمی که تیم مذاکره کننده باید در دستور کار خود داشته باشد این است که جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل است که هیچ گاه زیر بار حرف زور استعمارگران نخواهد رفت.

 

انتهای پیام/