روز قدس در سبزوار نیز حال و هوای خاصی دارد. روزی که همه مسلمانان جهان در کنار یکدیگر و با مشت های گره کرده ندای هیهات من الذلة را سر داده و قانون بی قانون سازمان بین الملل را محکوم خواهند کرد.

به گزارش بصیر سبزوار، دیار سربداران از دیرباز کانون حرکت های اسلامی و راهپیمایی های ضد استکباری در مقابله با ظلم و زور و تجاوز بوده است. مردمی که در روزگاران گذشته با دستان خالی ولی با یکدلی در کنار سایر هموطنان خود دشمن زمان را به خوبی تشخصی داده و با ولایت پذیری و تبعیت از فرامین رهبری پای در میدان نبرد نهاده اند.

 

روز قدس در سبزوار نیز حال و هوای خاصی دارد. روزی که همه مسلمانان جهان در کنار یکدیگر و با مشت های گره کرده ندای هیهات من الذله را سر داده و قانون بی قانون سازمان بین الملل را محکوم خواهند کرد.

 

مردم سبزوار در گفتگو با خبرنگار سیاسی بصیر سبزوار بر حضور حداکثری تاکید و حضور خود را اعلام همبستگی با برادران و خواهران ستم دیده فلسطین اشغالی اعلام کردند.

 

یک فعال دانشجویی در دانشگاه حکیم سبزواری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: روز قدس روز مبارزه بدون واسطه جهان اسلام با امپریالیزم جهانی است.

 

داوود پژوهان با بیان اینکه مردم ایران یکبار دیگر به جهانیان ثابت خواهند کرد که انقلاب اسلامی ما یار و غمخوار مظلومان است، افزود: سیاست امام راحل(ره) در نامگذاری این روز به عنوان روز جهانی قدس تمام نقشه های رژیم جعلی اسرائیل را بر هم زد.

 

وی با اشاره به جنگ های ۱۱ روزه، ۲۲ روزه و ۳۳ روزه رژیم غاصب صهیونیستی با مردم بی دفاع غزه یادآور شد: مردم دنیا در طول این مدت دیدند که این رژیم جعلی تنها زره ای پوشالی به تن دارد.

 

سکینه خاتون نودهی که بانویی خانه دار است در ارتباط با چرایی حضور مردم با دهان روزه در راهپیمایی روز قدس عنوان کرد: فضیلت حضور در این حرکت ضد استکباری با دهان روزه به مراتب بیشتر از روزهای غیر ماه رمضان است.

 

وی با بیان اینکه حضور یکپارچه مردم در این روز یک تکلیف شرعی است، ادامه داد: حوادث تأسف‌بار در کشتار بی‌رحمانه مردم به‌ویژه زنان و کودکان فلسطینی و همچنین سکوت معنادار مجامع بین‌المللی و حمایت شرم‌آور دولت‌های غربی  از حملات ضد انسانی اسرائیل جای عدم حضوری برای کسی باقی نگذاشته است.

 

محمد شمس آبادی کارمند دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز در این رابطه گفت: حضور در راهپیمایی روز قدس تکلیفی اسلامی است که در هر کجای دنیا مظلومی باشد باید از آن حمایت کنیم.

 

وی با بیان اینکه به امید خداوند نابودی اسرائیل را خواهیم دید، افزود: این حرکت ضد صهیونیستی از  این باب مورد اهمیت است که آزادی فلسطین فتح بابی برای آزادی ملت های مسلمان دیگر در جهان قرار خواهد گرفت.

 

امیر دلقندی از اهالی بازار است.وی نیز در خصوص چرایی حضور مردم در راهپیمایی جهانی روز قدس عنوان کرد: حضور در این روز منجر به زنده نگهداشتن شعائر الهی خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه هر که شعائر الهی را زنده نگه دارد اجرش با خواند متعال است، بیان داشت: این روز، روز مبارزه با استکبار و شبکه صیهونیسم جهانی است که مقابله بیا آن از شعار الهی محسوب می شود.

 

دلقندی در ادامه گفت: مکتب شیعه از امام خود که حضرت سیدالشهدا(ع) باشد آموخته است که روزه داری و تشنگی و گشنگی و کاستی های دنیایی نباید مانعی برای انجام اقدامات الهی گردد.

 

انتهای پیام/