نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل زیاد بودن متولیان فرهنگی در جامعه هیچ نهادی پاسخگوی مستقیم به ناهنجاری های امروز جامعه نیست.

محمد رضا محسنی ثانی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی بصیر سبزوار در خصوص وضعیت حجاب در کشور اظهار داشت: متاسفانه در امر حجاب امروز شاهد وضعیت مطلوبی در جامعه نیستیم.

 

وی با بیان اینکه مجلس هفت سال پیش با تصویب قانونی دولت را موظف به ورود به مقوله حجاب کرده بود، افزود: دولت قبل با رویکرد لیبرال فرهنگی خود قائل به اجرای این قانون نبوده است.

 

عضو کمیسیون امنیت مجلس با اشاره به اینکه در قانون  آمده که دولت باید با جدیدت وارد میدان شود و اصلاح وضعیت حجاب را در ۳ مرحله اجرا کند، تصریح کرد: مرحله اول کارگزان نظام و خانواده های آنان، مرحله دوم در سطح اساتید و دانشگاه ها و مرحله آخر اصلاح وضعیت عمومی حجاب در سطح جامعه بوده است.

 

محسنی در ادامه با بیان اینکه باید این مطالبه از دولت یازدهم نیز صورت بگیرد که چرا تاکنون این قانون را عملی نکرده است، بیان داشت: هنجار شکنی هایی که در خصوص بی حجابی در جامعه اسلامی دیده می شود جای هیچ گونه توجیهی را برای مسئولین امر باقی نگذاشته است و همه از وجود این معضل در رنج هستند.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: هم اکنون در مجلس قانون امر به معروف و نهی از منکر به تصویب رسیده است که نگاه گسترده تری به این موضوعات دارد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه مردم باید ثمرات کارهای فرهنگی را در کشور لمس کنند، عنوان کرد: متولیان فرهنگی در کشور ما زیاد هستند که این هم جای تقدیر برای رسیدگی به این مقوله مهم را دارد و هم باعث تاسف است که کسی پاسخگوی مستقیم این ناهنجاری ها در جامعه نیست.

 

انتهای پیام/