معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از برگزاری یک دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید در این دانشگاه خبر داد.

محمد غفوری در گفتگو با خبرنگار فرهنگی بصیر سبزوار در خصوص برگزاری طرح ضیافت اساتید در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اظهار داشت:  این طرح با حضور ۶۰ نفر از اعضای هیات علمی و با مشارکت معاونت آموزش دانشگاه برگزار گردید.

 

وی با بیان اینکه یکی از اهداف برگزاری این طرح ارتقاء سطح علمی اساتید در مواجه با شبهات است، افزود: افزایش معرفت و شناخت اساتید دانشگاه در کنار مطالب علمی از دیگر اهداف برگزار این دوره بوده است.

 

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تصریح کرد: طرح ضیافت اندیشه اساتید در دو جنبه اندیشه سیاسی اسلامی و اخلاق حرفه ای اساتید در یک دوره ۱۰ روزه برگزار شد.

 

غفوری با تاکید بر اینکه وقتی جامعه اسلامی مورد تهاجم و شبیخون فرهنگی میگیرد از آن به عنوان جنگ نرم نام برده می‌شود، تصریح کرد: برای مقابله با تهاجم فرهنگی نمی‌شود برخورد نظامی و فیزیکی داشت، بلکه در مقابل جنگ نرم باید از دفاع نرم و ایدئولوژیک بهره برد بنابراین در برابر تهاجم فرهنگی نیاز به دفاع فرهنگی احساس می‌شود.

معاون نهاد نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی در کشور برای مقابله با جنگ نرم، خاطرنشان کرد: از جمله تدابیر و راهکارهایی که نهاد رهبری برای مقابله با تهاجم فرهنگی در نظر دارد فعالیت در حوزه اساتید و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها است.

 

 

انتهای پیام/