عضو سابق تببین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار گفت: سیاست ‌آمریکا، صهیونیست­ها و استعمارگران ‌این ‌است‌ که ‌مسأله ‌فلسطین‌ به ‌فراموشی ‌سپرده ‌شود.

سید وحید دلبری در گفتگو با خبرنگار سیاسی بصیر سبزوار در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه روز قدس چه روزی است؟و نشان از چه مفهومی دارد؟ اظهار داشت: حضرت امام خمینی رحمه الله ، در پیامی سرنوشت ساز در ماه رمضان سال ۱۳۵۸، آخرین جمعه ماه رمضان هر سال را به عنوان روز قدس تعیین کردند و آن را روز حیات اسلام نامیدند و نشان دادند که انقلاب اسلامی به وسعتی فراتر از خاک ایران می اندیشد و هرگز در درون مرزهای خود زندانی نخواهد شد. این فریاد بیدار باش امام خمینی، تلنگری بود بر ذهن های خفته ملت اسلام، تا از خواب غفلت بیدار شوند و در برابر ستمگران تاریخ، با قامتی برافراشته قیام کنند .

 

وی با بیان اینکه سیاست ‌آمریکا، صهیونیست­ها و استعمارگران ‌این ‌است‌ که ‌مسأله ‌فلسطین‌ به ‌فراموشی ‌سپرده ‌شود پس ما بعنوان پیروان امام خمینی ره باید روز قدس را گرامی بداریم و آن را بیش از پیش بزرگ بشماریم، افزود: باید کاری کنیم که آن زن و مردی که در کوچه‌ها و خیابانهای بیت‌المقدس و نوار غزه و شهرهای دیگر فلسطین اشغالی مورد تهاجم اراذل و اوباش صهیونیست است، احساس کند که مردم مومن و انقلابی ایران اسلامی پشت سرشان هستند، تا بتوانند مقاومت کنند و ان شا الله به پیروزی برسند.

 

عضو سابق تببین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار ادامه داد: روز قدس یک روز جهانی است ؛ روز دنیای اسلام است و لذا در همه دنیای اسلام، مسلمانان با حضور خود و راهپیمایی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ، نشان می دهند که امت اسلامی زیر بار ظلم نمی رود و تا آخرین توان و قطره خون از برادران فلسطینی خود پشتیبانی و حمایت می کنند.

 

دلبری با اشاره به اینکه امسال روز قدس رنگ و بوی دیگری دارد، بیان داشت: دنیای اسلام امسال علاوه بر غم و اندوه ملت مظلوم فلسطین ، داغدار رنج و محنت مردم مظلوم یمن نیز هست که توسط رژیم آل سعود به خاک و خون کشیده شده اند، پس امسال مشت هایمان را گره کرده و دعا میکنیم که رژیم های کودک کش صهیونیستی و سعودی هرچه زودتر نابود گردند و مردم یمن و فلسطین به امید خدای متعال پیروز شوند.

 

وی در انتها با تاکید بر حضور پرشور تشکل های دانشجویی در اعلام همبستگی با مردم قدس شریف، خاطر نشان کرد: خطاب به مردم مظلوم فلسطین و مبارزین خستیگی ناپذیر آن می گویم که  شما با جهاد و صبر و مقاومت درخشان خود دنیاى اسلام را سرافراز کردید و ملتى نمونه شدید؛ بار سنگین این محنت بزرگ پشت شما را خم نکرد و خون مطهر شهیدان‏تان عزم و استقامت‏تان را ریشه‏ دارتر ساخت؛ ما در جمهورى اسلامى ایران و یقیناً انبوه مسلمانان و آزادیخواهان در سراسر جهان در غم و محنت شما خود را شریک مى‏دانیم

 

انتهای پیام/