رئیس سازمان زندان های سبزوار از برگزاری جشن گلریزان برای آزادی 19 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد و بدهکاران مالی خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار، محمد خرمی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه ۱۹ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد و دیه در حال حاضر در بند به سر می برند اظهار داشت: بالغ بر۱۹میلیارد و ۷۷۵میلیون ریال برای ادای دین این زندانیان مورد نیاز می باشد.

 

وی با بیان اینکه ۷نفر از زندانیان نیازمند مربوط به جرائم دیه در تصادفات می باشند ادامه داد: ۳نفر از این افراد محکومان جرائم مالی و ۹نفر نیز محکومان نفقه و مهریه می باشند.

 

وی با بیان اینکه این مبلغ تنها برای آزادی زندانیان جرائم مالی دیه و جرائم غیر عمد می باشد تصریح کرد: در سال گذشته و به همت مردم خیر و ستاد دیه کشور مبلغ ۳۳میلیارد و ۸میلیون ریال برای جلب رضایت شاکیان این افراد پرداخت شد که منجر به آزادی ۳۱ نفر از زندانیان شد.

 

خرمی با اشاره به تلاش های مددکاران زندان مبنی بر جلب رضایت شاکیان در رونده های غیرعمد عنوان کرد: مددکاران سازمان زندان ها نیز با تلاش های مجددانه و دلسوزانه خود تا کنون موفق شده اند از بازماندگان و شاکیان مبلغ ۲۰میلیارد ریال گشت بگیرند.

 

رئیس سازمان زندان سبزوار با بیان اینکه در ایام ولادت کریم اهل بیت برای سومین سال پیاپی جشن گلریزانی در گود زورخانه های سبزوار انجام گرفته خاطر نشان کرد: بالغ بر ۴۷میلیون ریال نیز در مراسم جمع اوری شد که در اختیارصندوق دیه سازمان قرارگرفته است.

 

وی با اشاره به کمک های سازمان دیه کل کشور در آزاد سازی زندانیان عنوان کرد: این سازمان با توجه به مبلغ جمع آوری شده در شهرستان مبالغ خود را برای آزاد سازی زندانیان اختصاص می دهد.

 

خرمی همچنین با بیان اینکه ۲۲دوم تیرماه مراسنم تجلیل از خیرین این سازمان برگزار خواهد شد بیان داشت: ۲۳تیرماه نیز جشن عمومی گلریزان در پارک سلامت برای عموم مردم برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/