مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش سبزوار از برگزاری اعتکاف دانش اموزان سبزوار در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان خبر داد.

روح الله مهری در گفتگو با بصیر سبزوار اظهار داشت: امسال نیز مانند سال های گذشته دانش آموزان سبزواری در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان معتکف خواهند شد.

 

وی با بیان اینکه این برنامه با همکاری گروه فرهنگی بصائر برگزار می گردد، افزود: یکی از ویژگی های انقلاب اسلامی زنده کردن روح تعالی و معنویت در جامعه اسلامی و در روح و روان اقشار مختلف و به خصوص جوانان است و این اعتکاف که سنت الهی است نمونه ای بارز در این رویش هاست.

 

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش سبزوار با اشاره به برگزاری اعتکاف رمضانیه در روزهای ۲۵-۲۶ و۲۷ ماه مبارک رمضان تصریح کرد: پیش بینی می شود ۳۰۰ دانش آموز دختر و ۳۰۰ دانش آموز پسر در این مراسم معنوی شرکت کنند.

 

مهری تعمیق ارزش های دینی دانش آموزان، ارتقای بصیرت، اخلاق و معرفت دینی را از جمله اهداف برگزاری اعتکاف عنوان کرد و گفت: اعتکاف در مسجد به دانش آموزان این فرصت را می‏دهد که در بهترین دوران عمر یعنی نوجوانی و جوانی اقدام به خودسازی کنند.

 

این مسئول بیان داشت: قرائت قرآن، ادعیه خوانی، تشکیل حلقه های معرفت، کتابخوانی و پاسخ به سوالات و شبهات دینی و مذهبی دانش آموزان از جمله برنامه های این مراسم معنوی خواهد بود.

 

انتهای پیام/