عضو کمیسیون ارتباطات مجلس از ورود اینترنت نسل سوم به سبزوار خبر داد.

رمضانعلی سبحانی فر در گفتگو با بصیر سبزوار اظهار داشت: با تلاش اپراتور اول کشور نسل سوم اینترنت نیز به سبزوار راه پیدا کرد.

 

وی با بیان اینکه ۱۵ استان در کشور از وضعیت نامناسبی در دسترسی به شاخص های ارتباطی به سر می برند افزود: افزایش ارتقا و توسعه زیرساخت های ارتباطی در کشور در حال تامین این نیاز ها می باشد.

 

سبحانی فربا بیان اینکه براساس اساس نظام پایش جامعه اطلاعاتی ضریب نفوذ استفاده از تلفن همراه در کشور ۶۱٫۵درصد میباشد تصریح کرد: این رقم برای استان تهران معادل ۷۱٫۲ درصد است که باید تلاش شود تا این ضریب نفوذ برای تمام نقاط کشور به نقطه مطلوب برسد.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیش از ۲۵ میلیون ۱۷هزار نفر در ایران کاربر اینترنت محسوب می شوند ادامه داد: کاربر اینترنت به افرادی گفته می شود که در سه ماه اخیر زندگی از خدمات اینترنت استفاده کرده اند.

 

وی با برشمردن مزایای ضریب نفوذ اینترنت در تمامی نقاط کشور اضافه کرد: افزایش کاربران راه را برای اجرای برنامه دولت الکترونیک هموار خواهد کرد.

 

سبحانی فر افزود: امید می‌رود تا بتوانیم این امکانات را به شهرهای محروم هم برسانیم تا تمام هم‌وطنان از این ابزار ارتباطی بهره به ببرند و با توجه به این موضوع شاهد هستیم که با اهتمام مسوولین نسل سوم از اینترنت همراه به شهرستان سبزوار نیز راه پیدا کرد.

 

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس خاطر نشان کرد: بیش از ۵۲درصداز خانوار های ایرانی دسترسی به رایانه دارند که از این بین بیش از ۴۴ درصد نیز از خدمات اینترنت بهره مند می باشند.

 

سبحانی فر تاکید کرد: تمام مسوولین حوزه ارتباطی در تلاش‌اند تا گسترش ارتباطات را روزبه‌روز در کشور شاهد باشیم.
انتهای پیام/