امام جمعه سبزوار گفت: معنی تولی و تبری یعنی اینکه مقابل زورگویان ایستادگی کنیم و در برابر وعده های آنها بی اعتماد باشیم.

به گزارش بصیر سبزوار، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین ابراهیمی در خطبه های این هفته نماز جمعه سبزوار با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت:داشتن تقوا بالاترین سعادت بشری است.

 

وی با بیان اینکه نبود عدالت در جهان باعث سلب آرامش از مردم شده است، افزود: اولین آمر به معروف و ناهی از منکر خداوند متعال بوه است و باید همه در جهت ترویج این فریضه الهی تلاش کنیم.

 

امام جمعه سبزوار در ادامه با اشاره به سالروز بزرگداشت علامه امینی تصریح کرد: این مرد فرزانه در زمان خود بی نظیر بوده و برای نوشتن کتاب الغدیر زحمات بسیاری را متحمل شده است.

 

ابراهیمی همچنین با اشاره به سالروز حمله وحشیانه ناو آمریکایی به هواپیمایی مسافربری ایرانی در سال ۶۷ و شهادت خیل عظیمی از هموطنانمان در این سانحه گفت: در برنامه ارتباط جمهوری اسلامی ایران با استکبار جهانی خط ما خط اسلام است.

 

وی با بیان اینکه حضرت امام (ره) فرمودند جنگ امام علی(ع) با معاویه خط همیشگی ما در مبارزه با دشمن است، بیان داشت: معنی تولی و تبری یعنی اینکه مقابل زورگویان ایستادگی کنیم و در برابر وعده های آنها بی اعتماد باشیم.

 

خطیب جمعه سبزوار با بیان اینکه وظیفه ما این است که این سیاست امیرالمومنین را همیشه سرلوحه کار خود قرار دهیم، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران نشان داده است که هیچ گاه نه تنها زیر بار ظلم نمی رود بلکه به احدی نیز ظلمی نخواهد کرد.

 

انتهای پیام/