رئیس دامپزشکی سبزوا رگفت: تا کنون گزارشی مبنی بر مشاهده بیماری تب کنگو در سبزوار نداشته ایم.

به گزارش بصیر سبزوار،ولی الله جغتایی با اشاره به اینکه این بیماری نوعی بیماری ویروسی می باشد و از طریق خون دام های آلوده به انسان انتقال پیدا می کند اظهار داشت: خوشبختانه با اقدامات پیشگیرانه سازمان دامپزشکی در سبزوار تا کنون گزارشی از ابتلا افراد به این بیماری در سبزوار نداشته ایم.

 

وی با بیان اینکه دام های ناقل این بیماری که دارای منشاء ویروسی می باشد هیچ گونه علائم خاصی ندارند تصریح کرد: این بیماری پس از انتقال به انسان دارای علائمی خونریزی دهنده و خواهد بود.

 

جغتایی به اقدامات پیشگیرانه و نظارت های سازمان دامپزشکی در شهرستان اشاره کردو افزود: در راستای حفظ بهداشت محیط و جامعه هرگونه کشتار دام در معابر و فضا هایی غیر از کشتارگاه رسمی شهر ممنوع خواهد بود و با افراد متخلف برخورد می شود.

 

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار با بیان اینکه اکیپ‌های دامپزشکی نیز در راستای بررسی دام‌ها همه روزه گشت‌هایی را در سطح منطقه دارند، گفت: متاسفانه ۳۵ درصد از دام‌های منطقه سبزوار سابقه آلودگی به بیماری تب کریمه کنگو را دارند که این مسئله سبب افزایش ضریب خطر این بیماری در منطقه شده است.

 

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار خاطر نشان کرد: که هرگونه ویروس این بیماری پس از ۴۸ساعت ماندن لاشه گوشت در سالن پیشسرد کشتارگاه از بین خواهد رفت و شهروندان با اطمینان خاطر می توانند از آن استفاده کنند.

انتهای پیام/