نماینده مردم سبزواردر مجلس شورای اسلامی گفت: خط انتقال گاز از سبزوار به جوین با اعتباری بالغ بر 90میلیارد تومان صورت خواهد گرفت.

به گزارش بصیر سبزوار رمضانعلی سبحانی فر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در ابتدا و با اخذ مجوز از وزارت نفت قرار بود این انتقال با خطی ۲۰اینچی انجام گیرد تصریح کرد: پس از بررسی ها و افزایش تعداد کارخانجات این منطقه مقرر شد انتقال توسط خطی ۳۵اینچی انجام گیرد.

 

وی با اشاره به درصد پایین برخورداری منطقه از نعمت گاز تصریح کرد: پس از اجرای این پروژه درصد قابل توجهی از روستا ها در مسیر از این نعمت برخوردار خواهند شد و درصد برخورداری شهرستان ها نیز به میانگین استانی نزدیک خواهد شد.

 

سبحانی فر با بیان اینکه سرعت عمل در اجرای پروژه ها مدنظر ما است خاطر نشان کرد: براساس قرارداد با پیمانکار مدت زمان اجرای پروژه به صورت هشت ماهه در نظر گرفته شده است که ۶ماه صرف اجرایی شدن و ۲ماه اخر نیز تزریق گاز صورت خواهد گرفت.

 

وی با اشاره به پروژه فولاد در منطقه جوین عنوان کرد: با گازرسانی به این منطقه مقدمات کار در جهت اجرای مرحله نهایی این صنعت نیز آماده خواهد شد و امیدواریم درآینده نزدیک شاهد بهره برداری از این کارخانه باشیم.

 

سبحانی فر ادامه داد: با افزایش قطر خط انتقال مشکلی در گازرسانی به مناطق خانگی نیز به وجود نخواهدآمد و منطقه با مسئله افت فشار روبرو نخواهد شد.

 

انتهای پیام/