معاون استاندار وفرماندار سبزوار گفت: متاسفانه تخصیص بودجه در حوزه برنامه ریزی با نگاهی از بالا به پایین تهیه می شود.

به گزارش بصیر سبزوار،احمد برادران در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با اشاره به بودجه متمرکز در دستگاهها و نگاه از بالا به پایین اظهار داشت: متاسفانه این نگاه سبب پیشرفت کند طرح ها در شهرستان ها می شود و این باید اصلاح شود.

 

وی با بیان اینکه بیشتر اعتبارات در اختیار وزارت خانه ها قرار می گیرد وبا آنچه در اختیار شهرستان ها قرار می گیرد نمی توان به سرعت و با کیفیت طرح ها را اجرایی کردتصریح کرد: این معضل سبب کندی اجرای پروژه های شهرستانی می شود.

 

برادران با اشاره به وجود سازمان مدیریت تاکید کرد: این سازمان می تواند نقد های انجام گرفته در حوزه بودجه را برطرف نماید و با نگاهی عملیاتی نسبت به پروژه ها و اعمال نظرات فنی سبب راه اندازی مجدد طرح های عمرانی در شهرستان ها شود.

 

فرماندار سبزوار تصریح کرد:خوشبختانه در سال گذشته ودر سفر رئیس جمهور اعتبارات خوبی را درزمینه بهداشت و آب و فاضلاب از بودجه ملی جذب کرده ایم که امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد بهره برداری از این طرح ها باشیم.

 

وی به تورم و رکود حاکم بربازار اشاره کرد و خاطر نشان کرد: برای اجرای طرح ها در این شرایط به برنامه های عملیاتی کوتاه مدت نیاز داریم .

 

وی اظهار امیدواری کرد:با رویکرد عالمانه نسبت به توزیع اعتبارات بتوانیم زمینه تعالی و پیشرفت کیفی پروژه های عمرانی را در سطح کشور، استان و شهرستان داشته باشیم.

 

انتهای پیام/