شهردار سبزوار گفت: باید قید اعتبارات دولتی برای اجرای پروژه های شهرداری را بزنیم.

به گزارش بصیر سبزوار،محمد علی طالبی در جمع خبرنگاران با انتقاد از مبلغ ناچیز اعتبارات دولتی تخصیص یافته برای شهرداری اظهار داشت: با این مبلغ نمی توان کاری برای انجام پروژه های شهرداری انجام دهیم.

 

وی با اشاره به وجود آبهای سطحی فراوران گفت: می توان از این آبهای سطحی برای آبیاری ۴۰۰هکتار از فضای سبز استفاده کرد که این امر نیاز مند ۷۰میلیارد تومان اعتبار می باشد.

 

طالبی به سوله مدیریت بحران نیز اشاره کرد و گفت: این سوله متعلق به اداره خاصی نیست و به همه دستگاه های اجرایی شهرستان باید در ساخت آن سهیم باشند که متاسفانه تاکنون با هزینه ۵۰۰میلیون تومان در این طرح به صورت نیمه کاره رها شده است و برای ادامه کار نیاز مند تخصیص اعتبار دولتی می باشد.

 

شهردار سبزوارتصریح کرد: متاسفانه به پروژه های عمرانی شهر توجه خاصی نشده است به صورتی که بعد از هزینه ۷۰میلیارد تومان در پروژه ها آنها به صورت نیمه تمام رها شده اند.

 

وی با بیان اینکه شهر سبزوار به عنوان پایلوت کشوری ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی شناخته شده است، تصریح کرد: بیش از ۴۰۰ هکتار از اراضی شهر سبزوار در بافت‌های ناکارآمد شامل بافت‌های تاریخی، مناطق الحاق شده شهری، روستاهای الحاق شده و … است.

 

طالبی با بیان اینکه در این مناطق نا کارآمد جمعیتی معادل ۲۰۰روستا زندگی می کنند خاطر نشان کرد: انتظار می رود ۲۲دستگاه مرتبط با طرح ساماندهی سکونت گاههای غیر رسمی با توجه خاص به بودجه در ساماندهی به این مناطق نگاه کنند.

 

شهردار سبزوار در ادامه سیل بند شمال شهر را از پروژه ای ضروری در ایجاد ایمنی برای شهر عنوان کرد و گفت: با توجه به تغییر در نوع بارش از برف به باران های سیل آسا در منطقه سبزوار ایجاد سیل بند بسیار ضروری است که متاسفانه اعتبارات خوبی برای این طرح مهم دیده نشده است.

 

انتهای پیام/