فرمانده انتظامی سبزوارگفت: معتادین مجرمین بالقوه ای هستند که در صورت تحقق شرایط به مجرمین بالفعل تبدیل خواهند شد.

سرهنگ سیدمحمد هاشمی در گفتگوی اختصاصی با بصیر سبزوار با بیان اینکه نظرات محققین اجتماعی مبنی بر بیماری معتادین قابل احترام خواهد اظهار داشت: در صورت وجود شرایط این افراد مرتکب جرم هایی خواهند شد که نمی توان با نام بیماری از از آنان سلب مسئولیت کیفری کند.

 

وی ادامه داد: برنامه مبارزه با مواد مخدر جزءلاینفک نیروی انتظامی بوده و پلیس این کار را در سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.

 

هاشمی با اشاره به ترانزیت مواد مخدر از کشورهمسایه به شهرهای عقبه مرزی تصریح کرد: خوشبختانه در سه ماه ابتدایی سال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش ۳۰درصدی در کشفیات و دستگیری قاچاقچیان داشته ایم.

 

فرمانده انتظامی سبزوار به همکاری مردم با پلیس در اعلام مکان های جرم خیز این حوزه اشاره کرد و افزود: بسیاری از دستگیر شدگان در پی اعلام های مردمی بوده است که این احساس مسئولیت در جامعه می تواند کمک شایانی در کاهش وقوع این پدیده در شهر داشته باشد.

 

هاشمی تصریح کرد: ریشه کنی اعتیاد در جامعه نیاز به اراده جمعی مسئولان و مردم دارد و با حرکت یک تنه نمی توان از دام این پدیده شوم رهایی پیدا کنیم.

 

وی با اشاره به گرفتارشدن برخی از افراد با خانواده های اصیل و تحصیلات خاطر نشان کرد: اولین گام در پیشگیری از اعتیاد در خانواده برداشته می شود و باید برای این مبارزه اقدامات متناسب تربیتی را از ابتدای نوجوانی آغازکنیم.

 

انتهای پیام/