رئیس دادگستری سبزوار گفت: خانواده ها مهمترین رکن در جلوگیری از وقوع جرم در جامعه هستند.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام مهدی سیدآبادی در بین خطبه های نماز جمعه به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهارداشت: مهم ترین عامل پیشگیری از جرم وداشتن جامعه عاری از مجرمین تربیت صحیح خانواده است.

 

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی آخرین نقطه و محل رسیدگی به جرم است تاکید کرد: برای رسیدن به جامعه ای سالم وپویا نیازمند این هستیم که از ابتدا و در خانواده ها به زیرساخت های تربیتی کودکان توجه کنیم وآنان را باسبک صحیح زندگی اسلامی آشنا کنیم.

 

سیدآبادی وظیفه دستگاه قضا را اجرای عدالت و قانون دانست و تصریح کرد: دستگاه قضایی کشور با تمام توان خود سعی در بازستاندن حق مظلوم از ظالم داشته ودر این راه سفارش هیچ فرد و وابستگی آن در امر قضا تاثیرگذار نخواهد بود.

 

رئیس دادگستری سبزوار مهم ترین نقش در گرفتاری افراد به دام هایی مانند اعتیاد و بزهکاری را عدم آشنایی آنها با تعالیم اسلام و تربیت صحیح دانست و افزود: عواملی مانند فقر و بیکاری در مرتبه ای بعدی قرار گرفته اند و همچنان که می بینیم هر فقیر و بیکاری در این دام نیفتاده است.

 

وی ادامه داد: در مقایسه افراد با شرایط یکسان و دریک جامعه تنها افرادی موفق خواهد بود که با اصول و فرهنگ غنی اسلامی رشد یافته اند و خروجی بسیار بهتری را به ما می دهند.

 

سیدآبادی فحاشی را یکی از بزه هایی عنوان کردکه سبب بسیاری از نزاع های منجر به قتل ودرگیری ها خشن می شود و خاطر نشان کرد: بد دهنی نیز از عواملی است که از ابتدا باید در خانواده ها کنترل شود .

 

وی با بیان اینکه امروزه وسایلی مانند ماهواره و موبایل آینده اجتماعی فرزندان ما را نشانه رفته اند تاکید کرد: عدم استفاده از شبکه های ماهواره و کنترل استفاده از موبایل و اینترنت می تواند به کاهش ۵۰درصدی آمار بزه در کشور کمک کند.

 

انتهای پیام/