امام جمعه سبزوارگفت: مبارزه با مواد مخدر در کشور نیاز به برنامه ای ریشه ای و عملیاتی دارد.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه سبزوار با اشاره به نقش مخرب مواد مخدر در جامعه اظهار داشت: مبارزه بااین پدیده نیاز به یک برنامه بنیادین و حرکت قاطعانه دارد.

 

وی با ا شاره آسیب های اجتماعی و فردی مواد مخدر درجامعه تصریح کرد: مواد مخدر که امروز در کشور تبدیل به مصیبتی برای خانواده و جامعه شده است در ابتدی امر توسط انگلیس و ایادی آن وارد مرزهای کشور شد.

 

ابراهیمی خاطر نشان کرد: حفظ و حراست از جوانان در جلوگیری کردن از دام اعتیاد آینده کشور را حفاظت خواهد کرد چرا که جوانان امروز مسئولان فردای جامعه خواهند بود.

 

امام جمعه سبزوار همچنین با ابراز تاسف از ورود بیش از ۵۰نوع ماده مخدر به کشور اضافه کرد: سهولت دسترسی به این مواد و استفاده از برخی سیگارهای آغشته به مواد مخدر از معضلات اساسی مبارزه با پیشروی مواد مخدر در جامعه شده است.

 

وی همچنین هزینه استعمال دخانیات در کشور را روزانه حدود ۴میلیارد تومان اعلام کردو بیان داشت: این مبلغ با قرار گرفتن در راه آبادانی تاثیرات بسزایی را در توسعه کشور داشت.

 

ابراهیمی بااشاره به ماه رمضان و روزه داری در این ماه عنوان کرد: خداوند روزه را عامل افزایش اخلاص در کارها قرار داده است.

 

امام جمعه سبزوار با اشاره به سالروز شهادت مظلومانه آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب عنوان کرد: شهادت این مظلومان فاجعه ای بود که به دست منافقین برانقلاب وارد شد.

 

وی تاکید کرد: شناخت منافقین در جامعه در هرزمانی باید با دقت انجام شود زیرا دشمنان درجه یک ما ماندد اسرائیل و آمریکا بااستفاده از عوامل خود فروخته سعی دارند تا به این مملکت آسیب بزنند.

 

انتهای پیام/