معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت:مشارکت مردم یکی از بهترین فرصت هایی است که باید در جهت توسعه وآبادانی استفاده کنیم.

به گزارش بصیر سبزوار ،احمد برادران در جلسه بررسی مشکلات سازمان های مردم نهاد با اشاره به اینکه این نهاد ها از جلوه های مشارکت مردم است اظهار داشت: امروزه یکی از معضلات سپردن اداره تمام امور به بخش دولتی است.

 

وی با بیان اینکه مشارکت و حضور مردم از دست آوردهای انقلاب است تصریح کرد: اجرایی کردن اصل ۱۴۴قانون اساسی زمینه خصوصی کردن انجام امورات را فراهم خواهد آورد .

 

برادران با اشاره به قدمت و سابقه تاریخی وجود سازمان های مردم نهاد در حوزه بین الملل تاکید کرد: حضور دولتمردان در این سازمان ها نمی تواند نتایج خوبی داشته باشد و دولت تنها باید نقش تسهیل کننده و ریل گذاری را برعهده بگیرد.

 

فرماندار سبزوار همچنین به خواستگاه سازمان ملل به عنوان یک سازمان مردم نهاد بین الملی در ابتدای ایجاد اشاره کرد و افرود: متاسفانه این سازمان زیر سایه کشورهای استعمارگر و قدرتمند ماهیت اصلی خود را از دست داد و به ابزار فشار این کشورها تبدیل شد.

 

براردان حضور داوطلبانه افراد،برنامه محور بودن ،قانون محور بودن و غیر انتفاعی بودن موسسات را از جمله اهداف مشترک سازمان های مردم نهاد دانست و تاکید کرد: با توجه به توان کم دولت در برخی از حوزه ها مانند محیط زیست و منابع طبیعی استفاده از این نهاد ها نقش بسیار تایر گذاری در فرهنگ جامعه و کاهش هزینه ها خواهد داشت.

 

انتهای پیام/