مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: 99میلیارد و نهصد میلیون ریال در باب تجهیز و نوسازی مدارس از اعتبارات دولتی جذب شده است.

به گزارش بصیر سبزوار هدایت الله هاشمی نسب درجلسه بررسی فضاهای اموزشی با اشاره به نیاز دانش آموزان به تجهیز و ساخت مدارس جدید اظهار داشت: متاسفانه نگرش جامعه دولتی به آموزش و پرورش منفی شده است.

 

وی همچنین بابیان اینکه جامعه خیرین تاکنون کمک های بسیاری را در ایجاد مدارس جدید و تجهیز آنها انجام داده اند تصریح کرد:نباید بگذاریم این نگاه منفی در این جامعه رسوخ کرده و از انگیزه آنان بکاهد.

 

هاشمی نسب با اشاره به رشد روز افزون تکنولوژی های آموزشی اظهار داشت: نیاز به نوسازی و تجهیز روز به روز با سرعت بیشتری احساس می شود و برای داشتن مدارسی پویا باید این تجهیزات فراهم شود.

 

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان به همکاری بنیاد برکت و این اداره اشاره کرد و افزود: خوشبختانه این بنیاد تا کنون بیش از ۷۵ میلیارد ریال در باب تجهیز و نوسازی مدارس کمک کرده است.

 

وی با اشاره به دستور معاون وزیرورئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور مبنی برکلنگ زنی و احداث هنرستان کشاورزی در سبزوار خاطر نشان کرد: این دستور به زودی اجرایی شده و هنرستان کشاورزی در محل اردوگاه شهید مطهری احداث خواهد شد.

 

مدیر آموزش و پرورش سبزوار نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در مناطق شرقی و حاشیه نشین دو واحد آموزشی به تنهایی بیش از ۳ هزار دانش آموز را در خود جای داده است تصریح کرد:متاسفانه سبزوار در بحران فضای آموزشی به سرمی برد.

 

مرتضی بینش اظهار امیدواری کرد: با احداث دو واحد آموزشی که توسط ستاد سکونتگاههای غیر رسمی وخیرین  در شرق و شمال شرق سبزوار احداث خواهد شد مشکل فضای آموزشی در این مناطق تا حدودی برطرف شود.

 

انتهای پیام/