مسئول بسیج اصناف سبزوار گفت: در سال جاری با برنامه ریزی های صورت گرفته بسیج اصناف دوره های آموزشی فقه بازار را در دستور کار خود قرار داده است.

غفوری در گفتگو با بصیر سبزوار اظهار داشت: بی تردید بازاریان و صنوف مختلف در تمام دوران های دشوار یار و یاور نظام اسلامی بوده اند.

 

وی با بیان اینکه در دوران پیش از انقلاب نیز بازاریان با ایمان مهمترین نقش را در شکل گیری نهضت حضرت امام خمینی(ره) داشته اند، افزود: اگر بخواهیم شاهد شکوفایی اقتصادی در توسعه پایدار منطقه باشیم باید بستر مناسب را برای فعالیت اصناف مختلف فراهم کنیم.

 

مسئول بسیج اصناف سبزوار بیان داشت: بعد از جنگ تحمیلی و شروع جنگ نرم و اقتصادی بر علیه ملت ایران این بازاریان بوده اند که به مقاومت و ایستادگی ملت ایران کمک کرده اند.

 

غفوری با اشاره به اینکه اقتصاد کشور بر روی بازوان قدرتمند اصنافیان است، تصریح کرد: در مواردی مانند تحریم ها و هدفمندی یارانه ها همکاری ویژه اصناف با سیاست های دولت مثال زدنی است.

 

این مسئول با بیان اینکه متاسفانه در زمینه بازار اسلامی توفیقی را کسب نکرده ایم، خاطر نشان کرد: در سال جاری با برنامه ریزی های صورت گرفته بسیج اصناف دوره های آموزشی فقه بازار را در دستور کار خود قرار داده است.

 

مسئول بسیج اصناف سبزوار ادامه داد: تشویق سرمایه گذاران به حضور در بازار سبزوار، برگزاری جلسات اقتصادی با نخبگان و صاحبنظران شهر و استفاده از ظرفیت بانوان در ترویج فرهنگ کار جهادی از جمله اقدامات انجام شده توسط بسیج اصناف سبزوار می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه گستردگی کاری اصناف به حدی است که تمام مردم شهر با آن در ارتباط هستند، عنوان کرد: امیدواریم با همدلی و همزبانی بین مردم و مسئولین کاستی های احتمالی جبران و در احیای بازارهای اسلامی نقش موثری را داشته باشیم.

 

انتهای پیام/